Dintre toate, se distinge ultimul, ca fiind cel mai interesant. Echipa antrenată de Marcel Dușan este performera competiției, după ce a trecut de lidera ligii a IV-a, Progresul Pecica (2-0) și ocupanta ultimului loc pe podiumul aceleiași divizii, Victoria Zăbrani (4-0). Mai mult, în campionatul ligii a V-a, Seria A, „VI-FE” merge ceas, având opt victorii din tot atâtea meciuri.
„Știm de forța echipei gazdă, care a eliminat două din primele trei echipe ale ligii a IV-a. Am văzut că și în campionat merg foarte bine, însă asta nu ne impresionează, mergem la Felnac să câștigăm. Nu vom subestima adversarul, poate asta au făcut fostele adversare, ci suntem concentrați și hotărâți să facem un joc foarte bun și să obținem un rezultat pe măsură” – ne-a declarat Daniel Cherecheș (foto), managerul general al Crișului.
„VI-FE” - Crisul, socul din Cupa!
ARAD. Mâine, de la ora 15, vor avea loc sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, faza județeană. Iată programul meciurilor: Național II Sebiș – Unirea Sântana, Șoimii II Pâncota – Lunca Teuz Cermei, AS Dorobanți – Șoimii Lipova și Victoria Felnac – Crișul Ch. Criș.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Guvernul britanic a avertizat într-un raport că modelele de Inteligență Artificială (IA) Mythos și Sol, ale companiilor americane Anthropic și, respectiv, OpenAI, au demonstrat un comportament autonom și înșelător fără precedent în timpul testelor de securitate cibernetică, relatează miercuri agenția EFE.
Local
Măsura a fost luată de Comisia de Sistematizare a Circulaţiei, fiind determinată de execuţia lucrărilor la linia de tramvai.
Mapamond
Patru bărbați au fost înjunghiați miercuri în cartierul Covent Garden din centrul Londrei și o femeie a fost arestată, informează poliția citată de Reuters.
Local
Filarmonica Arad revine pe scena legendarei Săli de Aur Muiskverein din Viena. În octombrie vor avea loc Zilele Culturii Austriece la Arad.
România
Ministrul interimar al Investițiilor și Proiectelor Europene, Dragoș Pîslaru, a declarat miercuri că PSD practică un sabotaj sistematic al proiectelor din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), susținând că modificările aduse în Parlament proiectului de lege privind decarbonizarea sectorului energetic pun România în pericol de a avea blocate cererile de plată nr. 5 și nr. 6.
Local
Trei seri de concerte, activități pentru copii și adulți, demonstrații culinare și de olărit, recitaluri, tombolă cu un autoturism Ford Focus drept mare premiu și acces gratuit. Ekklesia Summer Fest revine în perioada 7–9 august, transformând Campusul Ekklesia într-un loc de întâlnire pentru întreaga comunitate arădeană.
Local
A trecut aproape un an de când au început lucrările de modernizare a Drumului Regelui, iar lucrările sunt în grafic.
Citiți principiile noastre de moderare aici!