aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Accident pe Arad - Timișoara, cu trei victime încarcerate

Accident pe Arad - Timișoara, cu trei victime încarcerate

De Ioana Costas
la 18 May 2022 15:07 Reactualizat la: 18 May 2022 17:52
15 Comentarii

Accident pe Arad - Timișoara, cu trei victime încarcerate

18 May 2022 15:07 Reactualizat la: 18 May 2022 17:52
Un microbuz a intrat în coliziune cu un autoturism pe DN69. Două ambulanţe, un SMURD şi descarcerarea sunt la faţa locului.
Scris de Ioana Costas - Un microbuz a intrat în coliziune cu un autoturism pe DN69. Două ambulanţe, un SMURD şi descarcerarea sunt la faţa locului.

Trimite articolul

X

UPDATE: IPJ Arad precizează că în urma cercetărilor s-a stabilit că: “Un bărbat de 46 de ani, din localitatea Vinga care conducea un microbuz din direcția Șagu spre Vinga, la km 36+600 de metri ar fi pătruns pe sensul opus de mers, intrând în coliziune cu un autoturism condus de o femeie în vârstă de 46 de ani, din municipiul Arad. În urma investigațiilor medicale efectuate se pare că bărbatului i s-ar fi făcut rău și și-ar fi pierdut cunoștința pentru câteva secunde. În urma impactului a rezultat rănirea gravă a conducătoarei autoturismului și ușoară a unui bărbat de 47 de ani, pasager în autoturism. Conducătorul microbuzului a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs evenimentul și luarea măsurilor legale care se impun”.


UPDATE: Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române anunță că „pe DN 69 Timișoara-Arad, la ieșire din localitatea Șagu, județul Arad, a avut loc un accident rutier în care au fost implicate un microbuz de transport persoane, în care se afla doar șoferul, și un autoturism. În urma coliziunii, autoturismul a ricoșat într-un copac. Traficul rutier este oprit pe ambele sensuri, estimându-se reluarea normală a circulației în 45 de minute”


UPDATE: ISU Arad transmite că și a treia victimă a fost extrasă. Aceasta este în viață. Totodată, în sprijin a fost solicitat și elicopterul SMURD, care va prelua o victimă.


UPDATE: „Două victime au fost extrase și predate în viață echipajelor medicale”, spun cei de la ISU Arad.


Arad. Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Arad anunță că în urmă cu puțin timp a avut loc un accident rutier pe DN 69, între Arad și Timișoara, în zona localității Șagu. Reprezentanții ISU au transmis că există trei victime încarcerate, conștiente.
Potrivit ISU Arad, la accident intervine Detașamentul de Pompieri Arad cu descarcerarea ușoară, SMURD Vinga, în sprijin fiind alocate și două ambulanțe ale Serviciului de Ambulanță Județean Arad. “Sunt trei victime încarcerate, conștiente. O victimă în microbuz și două în autoturism. Au început manevrele de extragere”, a anunțat ISU Arad în urmă cu puțin timp.

Vom reveni cu amănunte.

https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/2879761WhatsAppVideo20220518at40612PM1.mp4
https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/2879761WhatsAppVideo20220518at40612PM.mp4

https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/2879763WhatsAppVideo20220518at40611PM.mp4

https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/05/2879767WhatsAppVideo20220518at40607PM.mp4

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
Arad
15 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. astrid says:
    May 18, 2022 at 4:41 pm

    BMW… sigla deja spune multe despre tupeul soferului. poza cu numarul de ce nu avem asa ca la microbuz?

    Reply
    • Ioana says:
      May 18, 2022 at 6:08 pm

      Nu mai vorbiti aiurea, fara sa cunoasteti fapta. Nu soferul BMW-ului a fost de vina! Comentariul tau stupid spune multe despre cat te duce capul.

      Reply
    • arthur says:
      May 18, 2022 at 6:23 pm

      Simplu, fiindcă nu îl mai are. I-a zburat… Nu a stat nimei să stea și să îl caute să îi mai facă poză.

      Reply
    • Adrian says:
      May 18, 2022 at 6:51 pm

      Astrid! Dacă te oboseai sa citești tot articolul nu doar titlul vedeai ca microbusul a intrat pe contrasens în bmw, citiți înainte sa comentați.

      Reply
    • Georgi says:
      May 18, 2022 at 6:52 pm

      A fost de vină cel cu duba,nu doamna șofer de la BMW.Nu toți cei cu BMW sunt praf la condus.Eu știu o persoană cu BMW care conduce bine,uimitor de bine…una.Sanatate răniților!

      Reply
      • parvenitus says:
        May 19, 2022 at 6:53 am

        la ce putere au mașinile in cauza, vs limita legala oraș sau în afara localității frustrarea e justificata. totodată marca renumita , aleasa ostentativ în tara asta e folosita ca simbol.al.parvenitismului. de aici reacțiile generale , justificate în marea majoritate a cazurilor

        Reply
    • Fascy says:
      May 18, 2022 at 7:27 pm

      Bai testicul frustrat, soferul microbuzului a parasit sensul lui de mers si a intrat in coliziune cu BMW-ul sau esti analfabet functional si nu intelegeti textele pe care le citesti.

      Reply
    • Eu says:
      May 18, 2022 at 7:51 pm

      Tu ai citit articolul?.Sau ești analfabeta funcțional? Microbuzul a întrat în BMW,și nu știu la ce te-ar ajuta numărul mașinii.

      Reply
    • Nick says:
      May 18, 2022 at 7:53 pm

      Daca ai fi citit cu atentie ai fi realizat ca nu conducatoarea BMW-ului e vinovata de producerea accidentului…da te-ai opintit intr-o sigla…

      Reply
    • Ion says:
      May 19, 2022 at 11:42 am

      Boule, femeia cu BmW-ul mergea regulamentar, idiotul cu microbusul a intrat ca boul pe contrasens… Iar pentru tine, suge o ceapă celor cu emblema respectivă….

      Reply
    • Raul pt toti says:
      May 19, 2022 at 1:21 pm

      calmati-va putin, stirea are cateva actializari, la ora la care a scris @astrid cel mai probabil nu era publicat UPDATEul cel mai de sus.
      pe bune, sunteti atati de multi inculti aici p aradon care nu ati facut legatura? sunteti si voi posesori de BMW pesemne dupa cum sariti la jugulara. ati bifat inca o data caracteru de bmw-ist 😛

      Reply
  2. cititor says:
    May 18, 2022 at 5:12 pm

    wow!
    autoturismul arata de parca se ciocnise cu un tren

    Reply
  3. Cristi says:
    May 18, 2022 at 9:44 pm

    La cum arata BMW-ul, bine ca mai trăiește cineva. Multă sănătate tuturor!

    Reply
    • Raul says:
      May 19, 2022 at 1:22 pm

      bmw e masina rezistenta la accidente, pacat de statutu ce il emana din asocierea cu soferii pristi si indisciplinati

      Reply
  4. Adi says:
    May 18, 2022 at 11:27 pm

    “a ricoșat într-un copac”….
    TAIATI COPACII IMEDIAT !!!
    Au murit destui oameni din cauzs lor !

    Reply
  5. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Profesoară din Arad, pe lista autorilor recomandați de ONU
    3
    Regele Charles cheamă Congresul american să dea dovadă de o hotărâre de neclintit pentru apărarea Ucrainei
    4
    Haine contrafăcute, confiscate de polițiștii arădeni
    5
    Se pregătește un ansamblu rezidențial pe Mucius Scaevola: 44 de apartamente și spații comerciale
    6
    Moțiunea de cenzură a fost depusă la Parlament. A fost semnată de 251 de parlamentari
    7
    Pensionarii invită la... Balul Tinereţii
    8
    Trump spune că are în vedere o reducere a forțelor armate americane staționate în Germania
    9
    PSD: Un premier care și-a pierdut sprijinul politic alege singurul gest de onoare - demisia
    10
    1 Mai în stil Western la Ferma Zooland Arad!

    Mapamond

    Ungaria restricționează permisele de ședere pentru imigranți
    Ungaria a restricționat printr-o hotărâre de guvern emisă sâmbătă eliberarea permiselor de ședere pentru imigranții din afara Uniunii Europene, informează dpa.

    Mapamond

    VIDEO
    La aniversarea debarcării în Normandia, secretarul american al apărării cere Occidentului sprijin pentru SUA
    Aliații din Al Doilea Război Mondial au aniversat sâmbătă în Franța 82 de ani de la debarcarea în Normandia începută în 6 iunie 1944, relatează dpa. 1

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan: MApN și MAI vor suplimenta misiunile de cercetare în Marea Neagră, în cursul acestei veri
    Președintele Nicușor Dan anunță că Ministerul Apărării Naționale (MApN) și Ministerul Afacerilor Interne (MAI) vor intensifica, pe perioada verii, misiunile de cercetare și recunoaștere a eventualelor pericole, astfel încât litoralul românesc să fie în siguranță.

    România

    VIDEO
    Președintele Dan afirmă că raportul privind anularea alegerilor din 2024 va fi prezentat într-un termen rezonabil
    Președintele Nicușor Dan a declarat, sâmbătă, la Constanța, că își dorește, la fel ca mulți cetățeni, clarificarea și închiderea subiectului privind anularea alegerilor din 2024, însă nu poate avansa deocamdată un termen pentru prezentarea raportului complet asupra acestui caz. 1

    România

    VIDEO
    Nicușor Dan anunță că va discuta cu Volodimir Zelenski despre incidentul cu drona maritimă din Portul Constanța
    Președintele României, Nicușor Dan, susține că va discuta direct cu președintele Ucrainei, Volodimir Zeleski, pe tema dronei maritime ucrainene care a explodat, vineri, în Portul Constanța. 1

    Local

    Beat și fără permis, a căzut cu ATV-ul
    DRAUȚ. Un bărbat din Drauț este cercetat de polițiști, după ce, fiind sub influența alcoolului, a condus un ATV fără a deține permis de conducere și s-a răsturnat.

    Local

    Reținut, după "războiul declarat" oglinzilor de mașini 
    ARAD. Noaptea de 6 spre 7 martie a fost noaptea în care un bărbat din Arad a "declarat război" oglinzilor de la mașinile parcate pe două străzi din municipiu. După două luni, polițiștii l-au identificat pe "războinic" și l-au reținut pentru 24 de ore. 1

    Local

    Se anunță amenzi-record pentru băncile din România. Clienții, îndemnați la procese
    Mii de arădeni ar putea să își recupereze bani de la bănci, sursele anunțând că băncile din România ar fi „aranjat” ROBOR-ul. 5

    România

    Nicușor Dan: Drona care a explodat în Portul Constanța este ucraineană, dar Rusia este responsabilă
    Președintele Nicușor Dan a confirmat, sâmbătă, că drona maritimă care a provocat explozia de vineri din zona Portului Constanța este una ucraineană, însă a subliniat că vinovată de situația creată în România este Federația Rusă. 2
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.