Mai exact, în perioada 12 – 15 august, se vor afla la datorie 590 de poliţişti din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Arad, de ordine publică, rutieră, transporturi, precum și de la structurile de intervenţie rapidă, investigarea criminalităţii economice, investigaţii criminale, arme, explozivi şi substanţe periculoase şi de la combaterea criminalităţii organizate. Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean Arad „cei 590 de poliţişti vor acţiona cu 72 de autospeciale pentru prevenirea faptelor antisociale, apărarea patrimoniului public şi privat, creşterea siguranţei rutiere şi a transporturilor feroviare, astfel încât cetăţenii să se bucure în linişte de această sărbătoare, vor fi organizate în această perioadă, 241 de patrule de siguranţă publică, dintre care 67 pedestre şi 174 auto, iar pentru prevenirea evenimentelor rutiere şi asigurarea fluenţei traficului, 87 de poliţişti rutieri vor acţiona pe tronsoanele de drumuri naţionale, utilizând în medie, zilnic, 14 aparate radar”.
Aproape 600 de poliţişti de la IPJ Arad, la datorie în minivacanţa
Aproape 600 de poliţişti de la IPJ Arad, la datorie în minivacanţa
Pentru ca arădenii să se bucure în linişte şi siguranţă de minivacanţa ce a început deja, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Arad a dispus ca - în perioada 12-15 august – 590 de poliţişti arădeni să fie prezenţi la datorie.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Președintele AUR, George Simion, a declarat, luni, după discuțiile cu premierul desemnat că, „în acest moment”, parlamentarii AUR nu au mandat să voteze Guvernul Veștea.
România
Președintele USR, Dominic Fritz, susține că Adrian Veștea va ajunge premier „doar pupând inelul lui Simion” și se întreabă cum poate crede cineva că AUR luptă împotriva sistemului, când acest partid „se reconciliază cu constructorul sistemului”.
România
Premierul desemnat, Adrian Veștea, anunță că va avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion, punctând că este un om al dialogului și înțelege responsabilitatea de a pune capăt haosului politic.
Local
În data de 26 iunie 2026, începând cu ora 19:00, la Casa Pianului Jacques Faix aveți ocazia de a asista la un concert extraordinar susținut de doi artiști remarcabili ai scenei muzicale internaționale: Ștefan Tarara, vioară și Ana Silvestru, pian.
Local
Cățeluș cu părul creț a fost prezentat de echipa de animație Alinutza Kids Party pe platoul din fața Consiliului Județean.
Local
Investiția depășește 12 milioane de lei, cea mai mare parte a finanțării fiind asigurată prin Compania Națională de Investiții.
România
Prima ţintă strategică în domeniul rutier este finalizarea legăturii rapide între Marea Neagră şi Europa Centrală, pe coridorul pan-european 4, unde mai avem două verigi de închis pe această axă, prima fiind tunelul de la Margina - Holdea, pe autostrada Lugoj-Deva, care, vă spun realist, nu se finalizează anul acesta, a afirmat, luni, ministrul propus pentru Ministerul Transporturilor şi Infrastructurii, Cristian Pistol.
România
Prim-vicepreşedintele PNL, Dan Motreanu, consideră că asocierea actualului Guvern cu Partidul Naţional Liberal doar pe baza apartenenţei individuale a unor persoane reprezintă o manipulare a realităţii politice şi o încercare de a induce în eroare opinia publică.
România
Președintele AUR, George Simion, a declarat luni că Guvernul Veștea nu va avea voturile partidului său la învestirea din plenul reunit și a adăugat că îl așteaptă pe premierul desemnat la sediul AUR, până la ora 20:00, menționând că cei din AUR sunt dispuși să contribuie la un efort de consens, de reconciliere.
Citiți principiile noastre de moderare aici!