Aţi ieşit zilele acestea în oraş, să vedeţi cum sunt împodobite străzile? Dacă nu aţi găsit încă momentul potrivit, vă propunem să urmăriţi un filmulet realizat de Dacian Pantea, cu ajutorul unei drone. Timp de patru minute şi jumătate, suntem purtaţi deasupra Aradului, pe bulevardul central, îmbrăcat în straie de sărbătoare. Avem ocazia să vedem imagini spectaculoase cu arcadele de lumini din faţa Palatului Administrativ, perdelele de beculeţe care acoperă unele străduţe, cortul de lumini din Piaţa Avram Iancu, dar şi alte obiecte decorative.
Chiar şi cei care le-au văzut toate acestea de la nivelul solului, vor fi cu siguranţă fascinaţi să le descopere dintr-o altă perspectivă. Văzut de sus, Aradul iluminat festiv de Crăciun pare desprins din poveste.
Aradul noaptea, văzut de sus, în straie de sărbătoare
Aradul noaptea, văzut de sus, în straie de sărbătoare
Imagini de poveste cu bulevardul central inundat de lumină. Să-l descoperim împreună!
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Pe lângă solicitările SMURD, pompierii au intervenit și pentru stingerea a două incendii de vegetație uscată care au afectat în jur de 500 de metri pătrați.
România
Liberalul Cătălin Predoiu, ministru interimar al Afacerilor Interne, a declarat, miercuri, că nu va contesta o eventuală excludere a sa din PNL, arătând că e un „paradox” faptul că „cei care au votat un Guvern care includea liberali sunt considerați suspecți de neloialitate, dar votarea unui Guvern simplu PSD, chiar și cu condiții, este în regulă”.
România
Președintele PNL, Ilie Bolojan, liderul USR, Dominic Fritz, și președintele UDMR, Kelemen Hunor, urmează să aibă discuții miercuri pe tema formării unui Guvern minoritar și a unei propuneri de premier, au precizat, pentru AGERPRES, surse politice.
Local
Deși programările la traseu au ajuns aproape la zi, Prefectura anunță organizarea a două sesiuni suplimentare de susținere a probei practice, în luna iulie.
Local
Perioadele cu temperaturi caniculare impun măsuri speciale pentru asigurarea protecției angajaților.
Local
D.D.M., în vârstă de 24 de ani, pădurar în cadrul Ocolului Silvic „Iuliu Moldovan”, a fost prins furând material lemnos de peste 10 mii de lei.
Local
ARAD. Primăria Municipiului Arad informează că, în vederea desfășurării evenimentului „Open Boulevard”, circulația rutieră va fi restricționată pe Bulevardul Revoluției, pe tronsonul cuprins între intersecția cu strada Unirii și intersecția cu strada A.D. Xenopol, pe sensul de mers dinspre Teatrul Clasic „Ioan Slavici” către Primăria Municipiului Arad.
Citiți principiile noastre de moderare aici!