Începând de astăzi și până vineri, 17 noiembrie, norii pun stăpânire pe cerul Aradului, șansele de precipitații fiind, totuşi, sub 20%, în timp ce temperaturile se vor situa între 4 și 11 grade Celsius. Ei bine, veștile cele mai proaste sunt pentru sfârșitul de săptămână când temperaturile se vor situa între 0 și 9 grade Celsius. Mai mult, atât sâmbătă cât și duminică, 19 noiembrie, va ploua! Conform prognozelor meteo sunt șanse de până la 70% să plouă, în timp ce vântul va atinge 25 de km/h.
Aradul, sub „zodia” umbrelei
Aradul, sub „zodia” umbrelei
Vești nu dintre cele mai bune pentru arădenii care iubesc soarele și căldura acestuia.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Radu Miruță, Ministrul interimar al Apărării, dar și al Transporturilor, a anunțat că nivelul Dunării a crescut cu opt centimetri în zona centralei nucleare de la Cernavodă, ceea ce asigură funcționarea în continuare a acesteia, urmare a operațiunii derulate de specialiști.
Mapamond
Nivelul foarte scăzut al Dunării a făcut vizibile rămășițele vechiului Pod al lui Constantin, construit în anul 328 d.Hr., în timpul împăratului Constantin I.
Mapamond
Turcia a cerut Rusiei şi Ucrainei să instituie un moratoriu asupra atacurilor care vizează navele comerciale din Marea Neagră, a declarat sâmbătă ministrul turc de externe, Hakan Fidan, transmite AFP.
Mapamond
Cancerul de care suferă fostul preşedinte american Joe Biden s-a agravat, prezentând metastaze „la nivelul oaselor şi nu numai”, a declarat fiul său, Hunter, într-un interviu pentru BBC, care a adăugat că boala este foarte dureroasă şi foarte invalidantă, au consemnat AFP şi Reuters
România
Categoria I a jocului Loto 6/49 înregistrează un report de peste 50,06 milioane de lei (peste 9,53 milioane de euro), în timp ce la Noroc depăşeşte 3,85 milioane de lei (peste 733.700 de euro), informează Loteria Română.
Citiți principiile noastre de moderare aici!