Iată aici cele declarate de Ciprian Tripa: „Noi am facilitat întâlnirea angajaților noștri cu noul operator. Reprezentanții dumnealor s-au prezentat la noi în societate, în vederea întâlnirii cu personalul. Fapt care s-a şi realizat. Dumnealor au avut discuţia cu personalul operaţional comunicând angajaților că sunt prezenți în vederea <recrutării> de personal. Modalitatea în care societatea dumnealor face <recrutarea> nu ne privește. Considerăm că, din punctul nostru de vedere, am făcut tot ce ne-a stat în putinţă pentru un transfer cât mai simplu al personalului. Ce s-a întâmplat ulterior nu comentăm”.
Ce spune Polaris despre preluarea personalului de către RETIM
Ce spune Polaris despre preluarea personalului de către RETIM
Reactualizat la:
În urma declaraţiilor făcute de către unul dintre foştii angajaţi Polaris şi actual angajat RETIM cu privire la problema gunoiului menajer din Arad, declaraţia publicată de Jurnal arădean şi www.aradon.ro, Ciprian Tripa, directorul SC Polaris M Holding SRL Arad, ne-a prezentat, aşa cum a promis, poziţia oficială a societăţii.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Ilie Bolojan, după depunerea candidaturii: Obiectivul nostru este un PNL unit, puternic și respectat
Președintele PNL, Ilie Bolojan, și-a depus sâmbătă candidatura pentru un nou mandat în fruntea formațiunii, acesta punctând că formula de conducere propusă are drept obiectiv un partid unit, puternic și respectat, capabil să răspundă cu seriozitate provocărilor acestei perioade.
România
Președintele Nicușor Dan a declarat, sâmbătă, la Istanbul, că la summitul NATO de la Ankara parteneriatul strategic dintre România și Turcia ar putea fi extins și în ceea ce privește infrastructura submarină din Marea Neagră.
Local
ARAD. A fost animaţie, sâmbătă, pe platoul din faţa Consiliului Judeţean Arad, cu ocazia Zilelor Judeţului.
Mapamond
Iranul a anunțat sâmbătă că închide din nou Strâmtoarea Ormuz, ca reacție față de atacurile efectuate de Israel în Liban, pe care le consideră o încălcare de către SUA și Israel a acordului de încetare a focului semnat săptămâna aceasta între Teheran și Washington, transmit agențiile internaționale de presă.
România
Președintele PNL, Ilie Bolojan, și-a depus sâmbătă candidatura pentru un nou mandat la președinția formațiunii, care urmează să fie validat în cadrul Congresului Extraordinar al partidului care va avea loc duminică.
România
Primarul general al Capitalei, Ciprian Ciucu, a anunțat că nu va candida la funcția de prim-vicepreședinte al PNL la Congresul de duminică, deși a primit o astfel de propunere din partea colegilor de partid, din cauza dosarului deschis în cursul acestei săptămâni.
Citiți principiile noastre de moderare aici!