aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Cu roțile în sus, pe Autostrada Nădlac-Arad. UPDATE: La volan se afla un doljean în vârstă de 64 de ani

Cu roțile în sus, pe Autostrada Nădlac-Arad. UPDATE: La volan se afla un doljean în vârstă de 64 de ani

De Eugen Rogojan
la 7 November 2021 10:54 Reactualizat la: 7 November 2021 12:17
23 Comentarii

Cu roțile în sus, pe Autostrada Nădlac-Arad. UPDATE: La volan se afla un doljean în vârstă de 64 de ani

Foto: Facebook.com/Robert Meșter
7 November 2021 10:54 Reactualizat la: 7 November 2021 12:17
Două mașini – dintre care una transportată pe trailer – au ajuns, duminică dimineața, cu roțile în sus, pe Autostrada A1, între Pecica și Arad.
Scris de Eugen Rogojan - Două mașini – dintre care una transportată pe trailer – au ajuns, duminică dimineața, cu roțile în sus, pe Autostrada A1, între Pecica și Arad.

Trimite articolul

X

Conform primelor informații, se pare că ar fi vorba despre o autoaccidentare. Șoferul autoturismului care transporta, pe trailer, un alt autoturism, ar fi pierdut controlul volanului, lovind parapetul de pe marginea autostrăzii. În urma impactului, acesta s-a răsturnat, ambele mașini ajungând cu roțile în sus.

Vom reveni cu detalii de îndată de acestea vor fi făcute publice de către polițiști.


Update. La volan se afla un doljean în vârstă de 64 de ani.

Conform polițiștilor Inspectoratului de PolițieJudețean Arad, evenimentul rutier s-a soldat doar cu pagube materiale.

„În această dimineață, în jurul orei 8,35, a avut loc un accident rutier pe Autostrada A1, soldat exclusiv cu pagube materiale. În urma verificărilor a reieșit că un bărbat de 64 de ani, din județul Dolj, care se deplasa cu un autoturism în cuplu cu o semiremorcă pe autostrada A1, din direcția Pecica spre Arad, a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat pe partea carosabilă”, transmit cei de la IPJ Arad.

Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ. Acum, polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor în care a avut loc evenimentul și luarea măsurilor legale.

Foto: Facebook.com/Robert Meșter

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
Autostrada Nădlac-Arad ,
judetul arad ,
masina rasturnata
23 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Radar says:
    November 7, 2021 at 11:57 am

    Da,da graba strică treaba.
    De data aceasta nu a mai suferit nimeni.

    Reply
    • kkk says:
      November 7, 2021 at 6:02 pm

      oltenii un popor plin de iuteala si minte putina

      Reply
      • ion says:
        November 8, 2021 at 7:11 am

        Stai linistit ca si in arad si timisoara sunt cazuri cu soferi cu platforme trase de turisme mici rasturnate pe drumuri, mai exact acu o luna la paulis un bmw E36 cu nr de timis tragea pe remorca un fiat ducato, cu rotile in sus in sant iam vazut.

        Reply
        • kkk says:
          November 8, 2021 at 11:18 am

          un banateano ardelean se facea canuvede comentultu ion adica olteanul din tine iute si fara istetime hop…

          Reply
  2. Mocofan-club says:
    November 7, 2021 at 12:09 pm

    Păi n-a fost să fie, să se bucure omu’ de noua sa achiziție!

    Reply
    • Turț says:
      November 7, 2021 at 12:23 pm

      Poate achiziția o pregătea pentru altcineva.

      Reply
      • Vasile says:
        November 7, 2021 at 2:42 pm

        Era bișnițar, adică om de afaceri

        Reply
  3. Tamerlan says:
    November 7, 2021 at 1:26 pm

    Sub ce forma o firma privată de tractări are întâietate la intervențiile accidentelor?
    Sub forma de șpagă către milițienii ce se află la accident?
    La accident ești obligat să accepți mașina de intervenție pe care o cheamă milițianul???

    Reply
    • Hai na says:
      November 7, 2021 at 1:43 pm

      Tamerlane icterul sa te bata de guvid mongol, ai auzit tu de o firma de tractari la stat? Sunt private, chiar ai daca apartin de adminstratia locala. Doi, politistul nu cheama nici o firma de tractari. Trei mars inapoi in stepa golanule!

      Reply
      • Loufoss says:
        November 7, 2021 at 2:13 pm

        Bine zici!Pute lumea de cretinoizi comunisti!Traiasca pardidul stat!

        Reply
      • consuel says:
        November 7, 2021 at 8:44 pm

        recunoaste cat dai sa te cheme pe tine si nu alta firma?

        Reply
    • Andrei says:
      November 7, 2021 at 7:32 pm

      Accident rutier fara vătămări corporale pot fi declarate 8n termen de 24 de ore.
      Avea timp liniștit să își ia coșcovitele pe mașinile de tractări și e legal.
      Tu ești din categoria pr..t și mai și semnalizezi

      Reply
    • jojo says:
      November 7, 2021 at 9:08 pm

      Da, politistii sunt cei care suna, contra cost bineinteles, stiu din surse sigure.

      Reply
    • ion says:
      November 8, 2021 at 7:14 am

      Pai daca te cunosti cu politisti de la rutiera si mai dai si o atentie normal ca ai intaietate.

      Reply
    • coco says:
      November 8, 2021 at 9:31 am

      DACĂ FIRMA DE TRACTĂRI ESTE A MILITEANULUI ? ATUNCI TOTUL ESTE OK.

      Reply
  4. examen says:
    November 7, 2021 at 3:48 pm

    Oltean prost pune olteanu pe autostrada praz oltenesc

    Reply
  5. Andrei says:
    November 7, 2021 at 7:35 pm

    Or fi blestemele celor înșelați de gașca din care făcea moșu parte…

    Reply
  6. Laurean says:
    November 7, 2021 at 7:44 pm

    Avem și noi ardelenii idioții și măgarii noștri, șoferi care circulă cu viteză pe contrasens pe autostradă, unu chiar azi dimineață.
    Băgați iară aia că nu avem autostrăzi de aia nu știu conduce românii/ardelenii și de aia avem morți. Cei mai mulți atât știți…
    Moldovenii să se abțină, au și ei nebunii lor. Nu suntem cu nimic mai presus o regiune față de alta, doar frustrații se cred mai cu moț

    Reply
    • coco says:
      November 7, 2021 at 9:11 pm

      Sa trecem peste cometarile rautacioase, se putea intampla oricui. Si totusi sunt diferente intre regiuni, nu vorbesc de condus.

      Reply
    • jack says:
      November 8, 2021 at 4:37 pm

      Adica in oltenia moldova si regatenii nu e saracie fata de banat si ardeal?

      Reply
  7. ion says:
    November 8, 2021 at 6:53 am

    Asta e riscu cand vrei sa iesi ieftin chemi pe unu cu zafira sau sharanu care face timis-arad cu 200 lei (1,6 lei/km) dar de se intampla ca in cazu de fata ramai cu paguba mai bine chemi pe unu cu autoplatforma e dublu la pret dar macar ajunge masina in siguranta acasa.

    Reply
  8. ion says:
    November 8, 2021 at 7:24 am

    Scrie si in legislatie :
    b) autovehiculul trăgător să nu remorcheze un autovehicul mai greu decât masa lui proprie.
    Iar in cazul de fata sharanul are 1900 kg si remorca cu masina are 2300kg+ bagaje, deci despre ce vorbim, era omul in varsta e doldora de experienta ar zice uni, dar cand mergi la risc ai sanse 50-50 sa faci un accident.

    Reply
  9. Traian says:
    November 9, 2021 at 10:13 am

    Trebuie veruficat cum iii cheama pe fratii scobitoare la accidente.. Dau spaga mai mult sau.. Un catalizator… O usa…. Etc… Hiiiii

    Reply
  10. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Campioni naţionali la kaiac-canoe!
    3
    Cutremur de 3,6 grade, produs în noaptea de sâmbătă spre duminică, în județul Buzău
    4
    Elveția: Mai mulți morți și răniți în incendiul unui autocar în vestul țării
    5
    Rezultatele extragerilor Loto
    6
    Sorana Cîrstea a învins-o pe Arina Sabalenka în turul al treilea la Roma (WTA)
    7
    Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian, calificate în optimile probei de dublu la Roma (WTA)
    8
    Pericolul de care a scăpat Aradul. „Mirosul și efectele directe au fost surprinzător de reduse”
    9
    Plenul Parlamentului a luat act de două informări ale președintelui cu privire la misiuni și operații militare
    10
    FOTO| Consiliul Județean are planuri ambițioase pentru Moneasa

    Ştiri sportive

    Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian, calificate în optimile probei de dublu la Roma (WTA)
    Perechea română Sorana Cîrstea/Jaqueline Cristian s-a calificat în optimile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis WTA 1.000 de la Roma, dotat cu premii totale de 7.228.080 de euro, după 6-4, 6-4 cu italiencele Tyra Caterina Grant/Jennifer Ruggeri.

    Mapamond

    Iranul avertizează cu un „răspuns imediat” în cazul unei desfăşurări franceze şi britanice în Strâmtoarea Ormuz
    Ministrul adjunct de externe, Kazem Gharibabadi, a avertizat duminica aceasta cu un „răspuns decisiv şi imediat” al armatei în cazul unei desfăşurări de forţe franceze şi britanice în Strâmtoarea Ormuz, după anunţul făcut de Paris şi Londra privind trimiterea unor nave militare în regiune, relatează France Presse.

    Mapamond

    Trump spune că SUA au nevoie de încă „două săptămâni” pentru a elimina toate țintele iraniene
    SUA au nevoie doar de încă „două săptămâni suplimentar” pentru a-și atinge toate țintele în Iran, a asigurat președintele american Donald Trump într-un interviu înregistrat anterior săptămâna aceasta și difuzat duminică, relatează AFP.

    România

    Rezultatele extragerilor Loto
    Rezultatele extragerilor din data de 10-05-2026 sunt următoarele:

    Mapamond

    Kremlinul îi aşteaptă pe emisarii lui Trump şi insistă asupra retragerii forţelor ucrainene din Donbas
    Kremlinul se aşteaptă la reluarea rapidă a eforturilor de mediere ale SUA pentru încheierea războiului în Ucraina, după actualul armistiţiu de trei zile, a declarat duminică la televiziunea de stat Iuri Uşakov, consilierul preşedintelui rus Vladimir Putin responsabil cu negocierile, relatează dpa.

    România

    Bucureștiul va găzdui miercuri Summitul B9 și al Țărilor Nordice. Participă șeful NATO, oficiali din mai multe țări
    Președintele Nicușor Dan va găzdui, miercuri, la Palatul Cotroceni, Summitul Formatului București 9 (B9) și al Țărilor Nordice, la care vor fi prezenți secretarul general al NATO, Mark Rutte, președinți, miniștri.

    România

    VIDEO
    Ilie Bolojan, ovaționat în Cetatea Oradea după apariția alături de partenera sa, ieșind dintr-un restaurant
    Mai mulți participanți la evenimentul Majális, organizat de comunitatea maghiară în cadrul Festum Varadinum, l-au aplaudat vineri seară, 8 mai, pe Ilie Bolojan, în Cetatea Oradea. 8

    Local

    GALERIE FOTO
    GALERIE FOTO| Tripla semnificație a zilei de 10 Mai, sărbătorită în Piața Avram Iancu
    ARAD. Defilări militare, momente solemne și aplauze au marcat, duminică, în centrul Aradului, ceremonia organizată cu ocazia Zilei Victoriei în Europa, Zilei Uniunii Europene și Zilei Independenței Naționale a României. 2

    Mapamond

    Nava de croazieră MV Hondius pe care au apărut cazurile de hantavirus, a ajuns pe insula Tenerife pentru evacuarea pasagerilor
    Nava de croazieră MV Hondius, unde a fost detectat un focar de hantavirus, a ajuns duminică dimineața pe insula spaniolă Tenerife din Canare, înainte de evacuarea imediată a peste 100 de pasageri și membri ai echipajului, relatează AFP.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.