aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Dependenţi de Jurnal arădean

Dependenţi de Jurnal arădean

la 29 November 2019 07:52
1 Comentarii

Dependenţi de Jurnal arădean

29 November 2019 07:52
Cititorii noştri se declară încântaţi să fie dependenţi de ziarul care-i informează corect şi obiectiv, zi de zi.
Scris de Diana Dutu - Cititorii noştri se declară încântaţi să fie dependenţi de ziarul care-i informează corect şi obiectiv, zi de zi.

Trimite articolul

X

Jurnal arădean i-a premiat, ieri, cu câte 200 de lei pe cei mai norocoşi dintre abonaţii săi din noiembrie. „Premiile de fidelitate” au ajuns în posesia câştigătorilor, ocazie cu care aceştia ne-au povestit ce cred ei despre ziar.

„Sunt abonat de foarte mulţi ani la Jurnal arădean. Şi eu şi soţia citim ziarul în fiecare dimineaţă, îl împărţim în două, la cafea. Ne plac foarte mult articolele” – spune arădeanul Gheorghe Lupei.

Maria Văduva din Fiscut mărturiseşte că e pentru prima dată când a participat la „Premiile de fidelitate” şi, evident, pentru prima dată când a câştigat. „Mulţumesc lui Dumnezeu şi doamnei care a extras plicul meu” – a punctat norocoasa noastră abonată. Zice că-i place să citească ziarul: „Chiar dacă am aluat pe mâini, mă şterg şi iau ziarul să-l citesc. Vă mulţumesc că existaţi.”

Arădeanca Ecaterina Martin e abonată de 40 de ani la ziar şi se află la al treilea câştig cu „Premiile de fidelitate”. Zice că-i place să citească ziarul pentru a fi la curent cu toate ştirile. Şi Stelian Ponta a câştigat „pentru a treia oară în 15 ani” la concursul Jurnal arădean destinat abonaţilor. Ţine să-şi exprime aprecierea pentru ziar, despre care crede că „e bine făcut” şi conţine articole interesante. „Vă felicit că rezistaţi în presa printată când toată lumea e pe presa electronică. E altceva să ţii ziarul în mână” – spune cititorul nostru.

„Toţi suntem mulţumiţi de ziar, altfel nu ne-am abona” – spune Delia Boţan din Arad. Ea ne-a povestit că, totuşi, într-un an a decis să renunţe la abonamentul la Jurnal arădean, pentru a face economie. „Până la urmă, am cheltuit mai mult cu frământările mele. Eram aşa agitată când ştiam că trebuia să vină poştaşul cu ziarul! N-am putut fără Jurnal arădean! Ne-am abonat din nou şi citim cu regularitate ziarul – atât eu, cât şi sora mea geamănă şi nepoata” – a relatat simpatica noastră cititoare.

Şi Livius Moţ din Curtici are o poveste asemănătoare. El a rezistat doar o lună fără Jurnal arădean, timp în care „mă duceam la poartă în fiecare zi să văd dacă nu a venit ziarul, că îl aşteptam. A trebuit să-l cumpăr, ca să îl citesc. M-am lecuit! De atunci mă abonez fără întrerupere şi sunt mulţumit de tot ceea ce citesc în fiecare zi” – a spus curticeanul.

Elena Zgărdău din Bocsig a ţinut să-i mulţumească „doamnei diriginte Lucia de la Poştă care m-a ajutat să trimit talonul de participare la concurs în ultimul moment. Tocmai de aceea, a fost o surpriză de proporţii să-mi văd numele în ziar, printre câştigători. Am mai câştigat o dată anul trecut, în primăvară şi nu m-am gândit că voi avea din nou noroc…” – spune Elena Zgărdău, neuitând să mulţumească şi Jurnalului arădean, ziarul „pe care îl citesc de mai bine de 30 de ani. Mulţumesc din tot sufletul!”

Ce fac cu banii

Ce fac câştigătorii „premiilor de fidelitate” cu cei 200 de lei oferiţi de Jurnal arădean? Gheorghe Lupei spune că îi va da banii lui Moş Nicolae „să ne aducă ceva”. Maria Văduva va folosi premiul câştigat pentru a face cadouri de Moş Nicolae şi Moş Crăciun. Pentru Ecaterina Martin, banii au picat numai bine dat fiind că la sfârşitul lui 2019 împlineşte 70 de ani. Delia Boţan va împărţi premiul cu sora şi nepoata sa, iar „partea mea o să o dau nepoţelului meu”. Stelian Ponta mărturiseşte că „bag banii în bugetul consolidat al familiei. Soţia e bancherul, ea gestionează. Eu nu am treabă cu banii, e o bătaie de cap în minus.” De bucurie că a câştigat, Elena Zgărdău va folosi banii pentru a-şi scoate prietenii la o pizza. Iosif Gyekeny ne-a spus, cu sinceritate, că va plăti factura la curent. „Eu am trei nepoţi. Mai adaug 100 de lei de la mine şi le dau cadou de Moş Nicolae” – spune Livius Moţ.

Trimite articolul

X
Taguri:
Jurnal Aradean
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Cone says:
    November 29, 2019 at 4:58 pm

    Domna profesoara Delia Botan, va imbratiseaza elevii de la XII filologie, promotia 1993! Desi stiam ca suntem paraleli cu matematica, noi, cei de la filo, eram in viziunea Dvs de 10!! :))) ati fost parte din generatia faina de dascali. Nici noi, elevii din vremurile alea, nu eram departe 🙂 Multa sanatate!!

    Reply
  2. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    CARP propune o excursie la Aiud, pe TransApuseana
    3
    FOTO| 12 primari din Arad, premiați la Consiliul Județean
    4
    Olguța Vasilescu (PSD): Dacă am avea voturile de la UDMR, un Guvern Grindeanu ar trece fără probleme
    5
    Bolojan: România are nevoie urgent de un Guvern cu puteri depline. PNL este pregătit să contribuie la o soluție
    6
    Fritz: Veștea va ajunge premier doar pupând inelul lui Simion
    7
    Andrei Haloș, de la Progresul Pecica la Unirea Sântana!
    8
    Consultări la Cotroceni/ Cosmina Cerva - propunerea de premier din partea PACE - Întâi România
    9
    Consultări la Cotroceni/ Fritz: USR nu va putea să susțină un guvern din care face parte PSD
    10
    Irigațiile în zona Păuliș, oprite peste vară pentru lucrări de betonare a canalului

    România

    Olguța Vasilescu (PSD): Dacă am avea voturile de la UDMR, un Guvern Grindeanu ar trece fără probleme
    Primarul Craiovei, Lia Olguța Vasilescu, a declarat, sâmbătă, că PSD se bazează, pentru a trece prin Parlament un eventual Guvern condus de Sorin Grindeanu, pe voturile obținute de Adrian Veștea, iar dacă s-ar alătura și UDMR nu ar fi nicio problemă pentru învestirea unui Executiv monocolor al social-democraților.

    Mapamond

    Serbia: Președintele Vucic anunță că va demisiona în curând și că vor urma alegeri generale anticipate
    Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, a declarat sâmbătă că va demisiona peste câteva săptămâni, și a anunțat alegeri prezidențiale și parlamentare anticipate, transmite Reuters.

    Local

    ANM: Cod roșu de caniculă în trei sferturi din țară, de luni până miercuri
    Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, sâmbătă, o nouă avertizare Cod roșu de caniculă extremă, valabilă de luni dimineața până miercuri, în trei sferturi din țară, inclusiv în Arad. 1

    Local

    DSP Arad: Recomandări pentru perioada de caniculă. Unde sunt punctele de prim ajutor și de distribuire a apei în județ
    Instituția a publicat lista punctelor de prim ajutor pentru persoanele afectate de caniculă și a punctelor de distribuire a apei potabile amenajate la nivelul județului.

    România

    Judecați pentru homeschooling. Doi părinți din Bihor, acuzați că și-au retras ori nu și-au înscris cei 3 copii la școală
    Doi părinți din zona Beiușului au fost trimiși în judecată de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Oradea, fiind inculpați că și-ar fi împiedicat cei trei copii să urmeze cursurile învăţământului general obligatoriu, înscriindu-i, în schimb, într-un sistem homeschooling. 3

    Local

    Drumul Ghiorocului, mai larg și cu pistă lângă
    Autoritățile au anunțat finalizarea licitației și demararea lucrărilor de modernizare și lărgire a drumului Sâmbăteni-Ghioroc, dar și construirea unei piste de biciclete între cele două localități. 2

    UT Arad

    „Greii” au decis „amicalul” cu Dumbrăvița
    Coman, Tzionis, Roman și nou-venitul Sinani au marcat pentru UTA, în prima „verificare” adevărată a verii. 1

    Local

    Mașină cu roțile în sus, la Șiria
    Două mașini s-au ciocnit, iar una dintre ele a ajuns cu roțile în sus. S-a întâmplat sâmbătă, în jurul prânzului, la Șiria. 4

    Local

    Patru ore de luptă cu flăcările, în Arad
    Pompierii arădeni au intervenit, sâmbătă dimineață, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească din municipiu. 2
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.