Totodată, s-a stabilit că aceleaşi persoane au intrat şi în curtea lui Frasina M. de unde au furat două gâşte. Iar asta nu e tot. Poliţiştii cred că cei doi au mai intrat şi în locuinţele altor persoane din Pecica de unde au furat mai multe scule electrice şi alte obiecte. Prejudiciul cauzat – 5.300 de lei, a fost recuperat, iar suspecţii sunt cercetaţi pentru furt calificat.
Doi hoti scosi „din circuit” de politisti
PECICA. Poliţiştii din Pecica au identificat principalii suspecţi ai unor furturi. Cercetările efectuate au scos la iveală faptul că, în noaptea de 10/11 martie, Arpad D. şi Tiberiu S. au pătruns prin escaladarea unui gard în curtea lui Ştefan A. de unde au furat două motoare electrice, un capac şi accesorii din cupru de la un cazan de ţuică, dar şi alimente, prejudiciul cauzat fiind de 2.500 de lei.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Decan și prorector, prof.univ.dr. Petru Aurel Dărău a avut o activitatea dedicată managementului educațional și administrativ.
Local
Cu o poveste de viață emoționantă, ultramaratonistul aleargă pentru Ajungem MARI, organizație care sprijină peste 3.500 de copii din sistemul de protecție.
Local
Doi suspecți, un bărbat din Arad și o femeie din județul Timiș, au fost reținuți de polițiștii din Hunedoara, fiind bănuiți că au înșelat mai multe persoane vârstnice prin metoda „accidentul”, sub pretextul unor urgențe medicale false legate de accidente rutiere în care ar fi fost implicate rudele victimelor.
UT Arad
Antrenorul a anunțat că va continua încă un an la UTA. Alexandru Meszar l-a convins să rămână.
1
ARADON Sport local
Sântana și Pecica își iau adio de la campionat. Chinul Viitorului mai durează o săptămână.
Citiți principiile noastre de moderare aici!