„Le mulțumesc consilierilor liberali pentru faptul că și-au făcut datoria față de arădeni, soluționând o problemă presantă a orașului, salubrizarea. Opoziția încă nu a înțeles sau nu vrea să înțeleagă că dezvoltarea unui municipiu nu se poate face prin abținere sau blocare a proiectelor, ci doar prin asumare, curaj și un interes pentru bunăstarea cetățenilor!” a declarat Gheorghe Falcă, primarul Aradului.
Gheorghe Falcă: „Le mulțumesc consilierilor PNL pentru că au votat proiectul privind serviciul public de salubrizare menajeră al municipiului!”
Gheorghe Falcă: „Le mulțumesc consilierilor PNL pentru că au votat proiectul privind serviciul public de salubrizare menajeră al municipiului!”
În urma ședinței publice de îndată care a avut loc marţi, a fost votat Proiectul de hotărâre nr. 410/2017 privind aprobarea Caietului de sarcini, a modelului de contract de achiziţie publică pentru delegarea gestiunii serviciului public de salubrizare menajeră a Municipiului Arad şi încheierea contractului serviciilor de salubrizare menajeră prin negociere fără publicarea unui anunț prealabil conform art. 104 alin. (1) lit. c) din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a afirmat luni că viitorul guvern trebuie să schimbe din temelii „modelul Bolojan de austeritate”, iar social-democrații nu vor vota vreodată taxe noi, tăieri de salarii, măsuri care lovesc în pensionari sau în economia românească.
1
România
Purtătorul de cuvânt al AUR, deputatul Ştefăniţă Avrămescu, a afirmat luni că actualele consultări pentru susţinerea Guvernului Tomac reprezintă „o testare a apelor în Parlament” şi că formaţiunea sa nu va participa la acestea.
1
Local
Polițiștii de frontieră au depistat doi cetățeni ciprioți care conduceau autoturisme înmatriculate în Marea Britanie, folosind certificate de înmatriculare false.
Local
Un bărbat care amenința trecătorii cu un cuțit în Piața Avram Iancu a fost depistat și interceptat de polițiștii locali, fiind ulterior transportat la Psihiatrie.
4
Local
Poliţiştii de frontieră de la Nădlac au descoperit un cetățean român care a încercat să introducă în țară trei motoare de barcă, susceptibile a fi furate.
România
Preşedintele USR, Dominic Fritz, i-a transmis premierului desemnat Eugen Tomac faptul că este puţin probabilă o susţinere pentru Guvernul pe care îl va propune, dar că decizia aparţine forurilor statutare ale partidului.
Local
În ultima săptămână, polițiștii locali au aplicat peste 260 de sancțiuni contravenționale, în cadrul acțiunilor desfășurate pentru menținerea ordinii publice și siguranței rutiere
Citiți principiile noastre de moderare aici!