„Am depus astăzi candidatura pentru Primăria Arad și Consiliul Local Municipal, în calitate de candidat independent. Mă bucur că 2020 de arădeni au semnat pentru suținerea candidaturii mele, într-un timp scurt și fără sprijinul unor partide sau organizații. Sprijinul lor îmi dă încredere să pornesc în acest demers important, de a aduce arădenilor o administrație corectă, eficientă, care respectă și promovează valorile Aradului. Îmi doresc o administrație atentă la problemele cetățenilor, la calitatea vieții în Arad. Sper să fie o competiție corectă, în care candidații să se respecte reciproc și să câștige cel mai bun!”, a declarat Lupaş.
Marin Lupaş, dublu independent
Marin Lupaş, dublu independent
Marin Lupaș s-a înscris în cursa pentru Primăria Arad și Consiliul Local Municipal.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
La Spitalul Județean, va fi pus în funcțiune un aparat modern pentru depistarea drogurilor. Noul aparat de la Medicină Legală identifică în timp record peste 200 de substanțe toxice, de la droguri și medicamente, până la compuși psihoactivi și substanțe interzise.
Advertorial
Una dintre fabricile cu vechime din municipiul nostru a împlinit 20 de ani de activitate în Arad.
România
Sorin Grindeanu a fost ales, vineri, în funcția de președinte al PSD, la Congresul extraordinar al partidului, cu 2.787 de voturi „pentru” și opt abțineri.
Local
Proiectul, care a găsit deschidere din partea administrației din Vladimirescu, aparține Arhiepiscopiei Aradului și se dorește a fi „o lucrare a iubirii și a nădejdii, o chemare la vindecare”.
România
Curtea Constituțională a României (CCR) a publicat, vineri, motivarea deciziei prin care legea privind pensiile magistraților a fost declarată neconstituțională în ansamblul său.
Local
Proiectul este derulat prin Programul Dezvoltare Durabilă și are ca obiectiv creșterea capacității de răspuns în situații de urgență, prin extinderea rețelei operative a ISU Arad.
România
Procurorii Parchetului General și ofițeri de poliție judiciară efectuează șapte percheziții domiciliare, vineri dimineață, pe raza județelor Galați, Ilfov și în București, la sediul social al combinatului Liberty Galați, precum și la membri din Consiliul de Administrație al societății, într-un dosar de delapidare și evaziune fiscală, au declarat surse judiciare pentru AGERPRES.
Local
Pornind de la modelul stupului de albine, arădeanul Adrian Vid – stabilit în Germania, a analizat organizarea echipelor și sistemelor de management.
ARADON Sport local
ARAD. Cu victoria obţinută runda trecută în faţa liderului Ligii 4-Mavros, Victoria Felnac a reaprins lupta pentru primul loc.
Citiți principiile noastre de moderare aici!