În urma accidentului au rezultat trei victime, dintre care una a rămas blocată într-unul dintre autoturisme și a fost extrasă de pompierii voluntari din cadrul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Șiria. Toate cele trei victime au fost preluate de echipajele medicale. În urma evaluării, două dintre acestea au fost transportate la spital, iar cea de-a treia a refuzat transportul.
Pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad, care au intervenit cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de intervenție și două ambulanțe SMURD dintre care una Terapie Intensivă Mobilă, au acționat și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la locul evenimentului.

Citiți principiile noastre de moderare aici!