aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Ofertă de muncă în sistemul bugetar: 12 posturi în primele 10 zile din 2023

Ofertă de muncă în sistemul bugetar: 12 posturi în primele 10 zile din 2023

De Diana Duţu
la 12 January 2023 16:27
9 Comentarii

Ofertă de muncă în sistemul bugetar: 12 posturi în primele 10 zile din 2023

Ofertă de muncă bogată în instituţiile statului FOTO: FAN
12 January 2023 16:27
Început de an rodnic în privinţa angajărilor în instituţiile statului. Slujbe sigure, muncă şi salarii mai avantajoase ca în privat.
Scris de Diana Duţu - Început de an rodnic în privinţa angajărilor în instituţiile statului. Slujbe sigure, muncă şi salarii mai avantajoase ca în privat.

Trimite articolul

X

ARAD. Nu mai puţin de 12 posturi libere în judeţul Arad au fost publicate, de la începutul acestui an, pe portalul guvernamental cuprinzând posturile vacante din cadrul autorităților și instituțiilor publice din România. Din cele 12 posturi scoase la concurs, 10 sunt cu normă întreagă şi 2 cu jumătate de normă. 5 posturi sunt pentru instituţii din municipiu, în timp ce 7 sunt în judeţ (4 în mediul rural, 3 în urban).

Săptămâna 1

Primul anunţ a fost publicat chiar în prima zi lucrătoare din 2023. Pe 3 ianuarie, Școala Gimnazială „Gabriel Brola” Buteni a anunţat că organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție vacante de îngrijitor IV G – 0,5 normă. Concursul va avea loc pe 25 ianuarie – dată la care se va susţine atât proba scrisă, cât şi proba practică.

Pe 5 ianuarie, Primăria Comunei Felnac lansa concursul de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție vacante de șofer microbuz școlar, la Compartimentul administrativ. Candidaţii vor avea de susţinut trei probe: scris (30 ianuarie), probă practică şi interviu (31 ianuarie).

Al treilea anunţ din an datează din 6 ianuarie. Liceul Teoretic „Gheorghe Lazăr” Pecica organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție vacante de informatician. Toate cele trei probe ale concursului sunt programate pe 1 februarie.

Săptămâna 2

Prima zi a acestei săptămâni a venit cu două anunţuri pentru judeţul Arad. Școala Gimnazială „Adam Muller Gutenbrunn” Zăbrani a anunţat, pe 9 ianuarie, că organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție vacante de muncitor necalificat, 0,5 normă. Potrivit calendarului de concurs, pe 2 februarie va avea loc proba scrisă, pe 6 februarie proba practică, iar pe 8 februarie e programat interviul.

Clubul Sportiv Școlar Gloria Arad organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcţiei contractuale de execuție vacante de spălătoreasă. Şi în acest caz, concursul presupune trei probe: scrisă (2 februarie), practică (3 februarie) şi interviu (6 februarie).

Pe 10 ianuarie au fost publicate trei anunţuri de concurs în judeţul Arad. Primăria Comunei Sintea Mare a anunţat organizarea unui concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție vacante de contabil în cadrul Serviciului Public de Alimentare cu Apă și Canalizare. Proba scrisă a concursului va avea loc pe 3 februarie, iar interviul în 8 februarie.

Primăria Orașului Pâncota organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție de șofer la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență. Pe 2 februarie se va desfăşura proba practică (eliminatorie), după care urmează proba scrisă; interviul e programat pe 6 februarie.

Primăria Orașului Sântana organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție vacante de muncitor necalificat I, la Serviciul Gospodărie Comunală. Proba practică va avea loc pe 6 februarie, iar interviul pe 8 februarie.

Pe 11 ianuarie, Liceul Tehnologic „Francisc Neuman” Arad a lansat concursul de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcțiilor contractuale de execuție vacante de: îngrijitor – 2 posturi; paznic – 1 post; contabil-șef – 1 post. Toate probele concursului vor avea loc pe 6 februarie: proba scrisă, practică şi interviu pentru postul de contabil şef, proba practică şi interviu pentru posturile de îngrijitor şi paznic.

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
Ofertă de muncă în sistemul bugetar
9 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Cetățean says:
    January 12, 2023 at 5:28 pm

    Sunt deja “promise”,joburile la stat (vb.)

    Reply
    • Anonim says:
      January 12, 2023 at 7:13 pm

      Da sunt de mult ocupate.

      Reply
    • Concetățean says:
      January 12, 2023 at 9:27 pm

      Cine știe cunoaște.

      Reply
  2. un nimeni says:
    January 12, 2023 at 7:55 pm

    Într-adevăr sunt promise! Ci doar pentru că voi renunțați atât de ușor să dați din coate când vă este cel mai greu …

    Reply
  3. Gogu de la cazane says:
    January 12, 2023 at 9:37 pm

    Totusi, care e bibliografia probei scrise pentru spalatoreasa? Ce subiecte va contine aceasta proba? Intreb pentru o prietena…

    Reply
    • un simplu arădean says:
      January 13, 2023 at 1:28 pm

      Pentru spălătoreasă au o bibliografie foarte mare, vor trebui să invețe din cele 3 volume care conțin teza de doctorat a lui Bulă și care se numesc: “Influența paralelismului șinelor de cale ferată, asupra ciclului menstrual al broaștei”

      Reply
  4. Leu says:
    January 13, 2023 at 8:10 am

    Alți 12 care freacă menta si nu produc nimic

    Reply
  5. Cetateanul says:
    January 13, 2023 at 11:07 am

    Astea da posturi la stat! Vai de mama lor… cele călduțe fiind promise membrilor de partid?

    Reply
  6. Diaspora. says:
    January 14, 2023 at 2:22 am

    Le doresc Multă și apetisantă mu,ie viitorilor angajați care și-au dat silința să scrie la examen după ce au primit subiectele rezolvate în prealabil.
    Vă îndemn la a sta cu foaia în gât și cu lumânarea la căpătâi celor care și-au bătut joc de candidații fair play.
    Cu multă dragoste și sănătate, DIASPORA.

    Reply
  7. Cele mai citite știri

    1
    Rezultatele extragerilor Loto
    2
    VIDEO. Salvat de un jandarm, după ce a amenințat că se sinucide
    3
    DNSC: Conectarea la rețele Wi-Fi gratuite din aeroporturi, hoteluri, cafenele poate expune datele personale
    4
    24 de amplasamente pentru comerțul ambulant cu pepeni
    5
    Statul Florida a dat în judecată OpenAI, afirmând că ChatGPT este un risc pentru siguranța publică
    6
    Fusion Festival revine cu ediția a 3-a
    7
    Plimbare cu bicicletele, de Ziua Mondială a Mediului
    8
    Două premii pentru Almira Crișan la Little Miss & Mister World
    9
    Pedepse majorate pentru agresiunile asupra personalului din unitățile sanitare publice și private
    10
    Bronz naţional pentru UTA U15!

    România

    DNSC: Conectarea la rețele Wi-Fi gratuite din aeroporturi, hoteluri, cafenele poate expune datele personale
    Conectarea la rețele Wi-Fi gratuite din aeroporturi, hoteluri, cafenele sau alte spații publice poate expune datele personale și financiare unor riscuri semnificative, avertizează, sâmbătă, Directoratul Național de Securitate Cibernetică (DNSC) într-o postare pe Facebook.

    Mapamond

    Președintele kazah îl îndeamnă pe omologul său rus să înghețe războiul în Ucraina
    Președintele Kazahstanului, Kasîm-Jomart Tokaev, a cerut sâmbătă înghețarea războiului din Ucraina, îndemn făcut în timpul unei întâlniri cu omologul său rus, Vladimir Putin, relatează agențiile AFP și EFE.

    România

    Rogobete: Guvernul alege să lovească într-unul dintre pilonii importanți ai apărării statului - sistemul de sănătate
    Guvernul alege să lovească într-unul dintre cei mai importanți piloni ai apărării statului - sistemul de sănătate prin blocarea angajărilor și reducerea veniturilor personalului medical, susține deputatul PSD Alexandru Rogobete, fost ministru al Sănătății.

    România

    Raluca Turcan: În loc să contribuie la corectarea proiectul legii salarizării, PSD preferă să îl saboteze politic
    Deputata PNL Raluca Turcan susține că PSD preferă să saboteze politic proiectul legii salarizării, în loc să contribuie la corectarea acestui proiect pe care „l-a tergiversat ani la rând”.

    Local

    Un nou val de caniculă peste Arad
    Prognozele meteo anunță un nou episod canicular peste Arad și vestul României. Arad Weather Forecast and Reports apreciază că s-ar putea să fie cel mai lung episod canicular de până acum.

    Local

    Violența domestică, „în floare”, în Arad
    Atât polițiștii arădeni, cât și instanțele din județ au emis, în ultima săptămână, ordine de protecție „pe bandă rulantă”. 1

    Local

    Restricții pe Arad-Oradea, până la mijlocul lunii august
    Direcția Regională de Drumuri și Poduri Timișoara anunță lucrări la trecerea la nivel cu calea ferată între Șimand și Nădab, care vor aduce restricții pe drumul Arad-Oradea.

    România

    ONRC: Peste 3.850 de firme și PFA au intrat în insolvență în primele șase luni ale acestui an
    Numărul societăților comerciale și al persoanelor fizice autorizate (PFA) intrate în insolvență în primele șase luni din acest an a fost de 3.855, în creștere cu 12,36% față de perioada similară din 2025, când au fost înregistrate 3.431 de insolvențe, conform datelor publicate pe site-ul Oficiului Național al Registrului Comerțului (ONRC).

    Local

    Silvestru Rafiroiu, sub „lupa” Asociației Turism Alternativ
    Aradul interbelic, la pas: o nouă ediție „Turist la tine acasă”, de data aceasta dedicată arhitectului Silvestru Rafiroiu, va avea loc sâmbătă.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.