Culoarea roşie a semaforului pare a fi văzută doar de unii şoferi, semnul de cedează trecerea poate fi oricând ignorat, depăşirile unor coloane sunt la ordinea zilei, bicicliştii au regulile lor, iar pista de biciclete poate fi călcată de orice maşină, atâta timp cât şoferul are suficient tupeu. O filmare de şase minute ne prezintă o serie de nereguli depistate în traficul oraşului nostru. Încă o dată, Poliţia Rutieră este arătată cu degetul pe motiv de non-combat. Echipajele lipsesc cu desăvârşire din trafic, prevenţia se face numai pe hârtie sau de 8 Martie, singura activitate a rutieriştilor părând a fi „vânătoarea cu radarul”. În aceste condiţii, neregulile din trafic par că se înmulţesc, lucru confirmat de imagini tot mai dese care ne demonstrează indolenţa, nesimţirea sau tupeul unor şoferi.
Regulile din trafic, doar pentru unii şoferi
Reactualizat la:
Noi imagini care surprind neregulile din traficul arădean au fost făcute publice de un utilizator al trafictube.ro, şi anume gigelcubasca.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
5
România
Peste 790.000 de persoane își sărbătoresc sâmbătă onomastica, de Sfântul Nicolae.
România
Sfântul Nicolae a trăit în timpul Sfântului Mare Împărat Constantin cel Mare (306-337).
Mapamond
Recurgerea la activele rusești înghețate în Europa pentru a finanța nevoile financiare ale Ucrainei va avea „consecințe considerabile” pentru Uniunea Europeană, a declarat vineri ambasadorul Rusiei la Berlin, Serghei Neceaiev, în contextul în care cancelarul german și premierul belgian urmau să se întâlnească pentru a discuta această problemă, relatează AFP.
1
Ştiri sportive
Naționala României va juca în Grupa D la Cupa Mondială de fotbal din 2026, dacă se va califica, iar adversarele sale vor fi Statele Unite, Paraguay și Australia, potrivi tragerii la sorți efectuate, vineri, la John F. Kennedy Center for the Performing Arts din Washington DC.
1
Mapamond
Mii de elevi din Germania au protestat vineri în mai multe orașe din țară împotriva planurilor guvernului privind un nou serviciu militar voluntar, relatează dpa.
Local
PÂNCOTA. Un tânăr de 24 de ani, din Pâncota, a ajuns în spatele gratiilor, după ce a furat un telefon mobil dintr-un parc din oraș.
Local
Polițiștii au identificat autorii unor furturi comise la o firmă din Ghioroc, de unde au dispărut 600 de litri de motorină și sute de kilograme de cupru.
Local
Clădirea monument istoric va fi mansardată şi apartamentată, urmând a căpăta funcţiunea de birouri şi apart-hotel.
3
Citiți principiile noastre de moderare aici!