aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Unde mergem în Arad

Unde mergem în Arad

la 28 April 2016 12:44 Reactualizat la: 3 May 2016 14:58

Unde mergem în Arad

<p>Un film în regia lui James Watkins și O aventură epica spectaculoasă</p>
28 April 2016 12:44 Reactualizat la: 3 May 2016 14:58
<p class="western"><b>Weekend plin la Arad. Evenimente care de care mai interesante sunt programate pentru acest sfârșit de săptămână, de la filme la expoziții, aveți de unde alege o variantă de petrecere a timpului liber.</b>
Scris de Vasile Filip - <p class="western"><b>Weekend plin la Arad. Evenimente care de care mai interesante sunt programate pentru acest sfârșit de săptămână, de la filme la expoziții, aveți de unde alege o variantă de petrecere a timpului liber.</b>

Trimite articolul

X

CINEMA

CINEMA CITY ATRIUM

• Robinson Crusoe -3D, orele 13:30, 15:50, 18:00

• Atac de Ziua Naţională, orele 14:40, 16:50, 18:50, 20:20, 22:30

• Barbie în echipa spioanelor, ora 13:40

• Batman vs Superman: Zorii dreptăţii -3, orele 18:30, 21:30

• Cartea junglei -3D, dublat, orele 13:45, 16:00, 18:15

• Cartea junglei -3D, subtitrat, orele 13:20, 15:30, 17:50, 20:30, 22:45

• Cod roşu la Londra, ora 19:40

• Criminal, orele 17:40, 20:10

• Dincolo de calea ferată, ora 22:30

• Eddie „Vulturul”, ora 21:50

• Kung Fu Panda 3 -3D, orele 13:10, 17:10

• Misterul înălţării, orele 17:10, 19:20, 21:50

• Mr. Right. Un iubit…mortal, orele 14:20, 16:30, 18:40, 20:50

• Nuntă a la Grec 2, ora 15:00

• Războinicul vânător şi crăiasa zăpezii -3D, orele 14:10, 16:30, 18:50, 21:20

• Şefa -2D, orele 15:30, 20:00, 22:10

• Strada Cloverfield 10, ora 21:00

• Un lup printre oi -3D, ora 15:20

• Zootropolis -3D, orele 14:00, 16:10

„Atac de Ziua Naţională”

Michael Mason e un hoț de buzunare care trăiește la Paris, și care, când fură o geantă ce conține mai mult decât un portofel, se trezește vânat de CIA. Sean Briar, agentul trimis pe urmele lui, își dă seama repede că Michael e doar un pion într-un joc mult mai mare, dar că poate deveni cel mai important atu al său pentru a putea descoperi o conspirație masivă.

Acționând împotriva ordinelor primite, Briar îl recrutează pe Michael ca să-și folosească talentul la buzunăreli pentru a da de sursa corupției. Urmează o cursă contracronometru în următoarele 24 de ore, în care cei doi parteneri neașteptați descoperă că amândoi au devenit ținte vii și că, de acum încolo, nu se pot baza decât unul pe celălalt pentru a putea elimina un inamic ascuns și extrem de periculos.

 CINEMA CITY GALLERIA

• Robinson Crusoe -3D, orele 14:30, 16:40, 18:40

• Atac de Ziua Naţională, orele 13:30, 15:30, 17:30, 19:30, 21:40

• Batman vs Superman: Zorii dreptăţii -3D, ora 20:20

• Cartea junglei -3D, dublat, orele 13:30, 14:40, 17:00

• Cartea junglei -3D, subtitrat, orele 15:50, 19:10, 21:20

• Criminal, orele 16:40, 19:00, 21:30

• Kung Fu Panda 3 -3D, ora 13:20

• Misterul înălţării, orele 15:40, 19:40, 22:00

• Nuntă a la Grec 2, ora 13:40

• Războinicul vânător şi crăiasa zăpezii -3D, orele 15:00, 17:30, 20:00, 22:20

• Şefa -2D, orele 17:50, 20:10, 22:20

• Seria Divergent: Allegiant part 1, ora 14:00

• Un lup printre oi -3D, ora 17:40

• Zeii Egiptului -3D, ora 20:40

• Zootropolis –3D, orele 15:20, 18:00

„Războinicul Vânător și Crăiasa Zăpezii”

Cu mult înainte ca Ravenna, malefica regină, să fie, aparent, învinsă de sabia curajoasei Alba ca Zăpada, a fost martora plecării din regat a surorii sale, Freya, după ce aceasta a suferit o trădare care i-a frânt sufletul. Freya, care are puterea de a îngheța orice inamic, și-a petrecut viața în castelul său de gheață izolat crescând și pregătind o întreagă legiune de vânători letali, printre care și Eric și războinica Sara, pentru a vedea că preferații săi au sfidat singura și cea mai importantă cerință a sa: să-și înghețe pe vecie inima, ca să nu se poată îndrăgosti niciodată

TEATRE

TEATRUL CLASIC „IOAN SLAVICI”

Festivalul Internaţional de Teatru Nou

SÂMBĂTĂ, 7 mai

• „Vârful aisbergului” de Antonio Tabares, Regia: Theodor-Cristian Popescu. PREMIERĂ (în sala mare, de la ora 19.00);

• Dancing Graffiti”. Coregrafia şi interpretarea: Katalin Lengyel, Szabolcs Tóth-Zs (ora 21.30 pe platoul teatrului);

• „Apă de mină”de Csaba Székely. Un proiect coordonat de Oana Stoica (ora 22.00 în Sala Studio).

EXPOZIŢII

• Galeriile de Artă „Delta”: • „Salonul anual de artă” al Filialei din Arad a U.A.P. (9-17)

• Galeria de Artă „Alfa” (B-dul Revoluţiei, nr. 90): • „Târg de artă” (9-17)

• Sala Clio (str. Horea, nr. 8): • „Patimile Domnului Iisus”, expoziţie de icoane semnată de Elena Boţan împreună cu Claudia Aradi şi Darius-Mihai Milin (9-17)

• Complexul Muzeal Arad (Palatul Cultural, Piaţa G. Enescu 1): • „Arheologia arădeană de-a lungul vremii”; • „Un duel vizual”, expoziția artiștilor fotografi Dan N. Buruleanu și Lucian Ionică din Timișoara (Sala Ştiinţele Naturii 2); • Sunt obiect de muzeu, caut vizitator (orele 9-17)

• Muzeul de Artă Arad (str. Gh. Popa 2-4, et. II): • Expoziția de fotografie „silent train of toughts” al artistului fotograf timișorean Mihai Surdea (sala Ovidiu Maitec, 9-17); • Expoziția permanentă de artă europeană și românească; • Trienala Internaţională de Ex libris (9-17)

• Galeria Takacs (str. Lucian Blaga): • „Retrospectivă Mihai Takacs” (9-17)

• Galeria Turn Primărie: • Expoziţie personală de pictură Maria Furnea – „Rugaciuni” (9-17)

• Galeriile „Turnul de Apă”: • Expoziţia personală de pictură „Anotimpuri care vin” a artistului plastic Maria Furnea (9-17)

• Muzeul orăşenesc Lipova: • Expoziţia „Flori” (9-17)

FILATELIE

• Întâlnire filatelică. Societatea „Aradul” vă invită în fiecare duminică, între orele 9.30 – 12.30, la o întâlnire filatelică ce se desfăşoară la Casa Sindicatelor, et. 2, camera 48.

PIEŢE

• Obor (str. Pădurii)

• Hobby (Piaţa Mihai Viteazul)

• Auto (Hipodrom)

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
aradon ,
cinema ,
expozitii ,
mergem ,
teatru ,
unde
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Maratonul Sănătăţii: „Prevenția salvează vieți”
    3
    Trump spune că „întregul” Iran ar putea fi „distrus” marţi. Hegseth afirmă că vor urma atacuri majore
    4
    De Paște, Papa Leon al XIV-lea le-a cerut liderilor lumii să pună capăt războaielor și să renunțe la cuceriri
    5
    Ambasadorul SUA și Darău au discutat despre componenta economică a parteneriatului strategic, cu accent pe apărare și resursele minerale
    6
    Reuters: Compania israeliană Elbit Systems se pregătește să înceapă livrarea de drone către România după întârzieri
    7
    UTA defilează în play-out
    8
    A murit Mircea Lucescu
    9
    UTA, pe primul loc în play-out!
    10
    Barilul de petrol a trecut de 110 dolari în Asia, pe măsură ce războiul din Iran continuă să perturbe aprovizionarea

    Local

    Caz șocant la Vinga: Minor de 12 ani, înjughiat în curtea școlii de către un coleg de aceeași vârstă

    Local

    UVVG a dat startul înscrierilor în anul universitar 2026–2027

    Mapamond

    Bilanțul exploziei de la o fabrică de artificii din centrul Chinei a urcat la 37 de morți
    Bilanțul exploziei înregistrate luni la o fabrică de artificii din centrul Chinei a urcat la 37 de morți, în timp ce o persoană rămâne dată dispărută, a anunțat vineri postul național chinez de televiziune CCTV, citat de dpa.

    România

    Sondaj: Peste 70% dintre români ar vota pentru unirea cu Republica Moldova
    Potrivit unui sondaj realizat în cadrul proiectului „Barometrul Informat.ro – INSCOP Research”, majoritatea românilor ar susține unirea României cu Republica Moldova în cazul organizării unui referendum.

    România

    Consiliul Concurenței a declanșat o investigație pe piața serviciilor de pază!
    Una dintre ele a avut contracte şi în oraşul nostru. Altă firmă are şi în prezent 17 obiective în pază.

    Local

    APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2026
    Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) eliberează adeverințe pentru beneficiarii intervențiilor implementate de APIA.

    Local

    Povestea lui Francisc Neuman, spusă de elevii arădeni
    Un grup de elevi ai Liceului de Științe Aplicate Arad, în colaborare cu elevi ai Liceului Tehnologic „Francisc Neuman”, a realizat filmul documentar „Francisc Neuman - Identitate, Memorie și Patrimoniu Urban”.

    Mapamond

    Taxele vamale generalizate ale președintelui Trump, considerate din nou ilegale
    Un tribunal american a decis joi că sunt ilegale taxele vamale temporare de 10% impuse în februarie de președintele Statelor Unite, Donald Trump, pentru a înlocui suprataxele generalizate anulate de Curtea Supremă, notează AFP. 1

    România

    Dominic Fritz spune că social-democrații au lăsat ministerele „într-un hal înspăimântător”
    Președintele USR, Dominic Fritz, spune că miniștrii social-democrați au lăsat ministerele pe care le-au gestionat „într-un hal absolut înspăimântător”. 1
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.