Contactat de Jurnal arădean/ Aradon, edilul a confirmat informaţia, oferindu-ne şi câteva detalii:
„Este adevărat, i-am solicitat demisia domnului arhitect şef. Picătura care a umplut paharul a fost situaţia clădirii de pe strada 6 Vânători. Problema de acolo a fost determinată de o soluție strict tehnică susținută de către domnul arhitect șef care a fost, iată, infirmată de instanță. Dar sunt şi alte «picături» acumulate în ultimul timp. Eu cred că domnul arhitect şef nu mai consideră prioritară activitatea de la Primărie, dumnealui având alte activităţi importante cărora le dedică timp în defavoarea activităţii pentru municipiul Arad. Ceea ce a condus la disfuncţionalităţi inacceptabile în activitatea Direcţiei Arhitect Şef, motiv pentru care i-am solicitat demisia.”
Trimite articolul
XAutorizatia de construire pentru Sylc Con Trans cum s-a emis dacă nu avea toate avizele necesare???? Stația Transelectrica este lângă stația de mixturi astfaltice și nu a emis aviz pentru autorizatia de construire, voi cei din primărie cum a-ți emis autorizatia de construire?????
Nu îl mai vrea falca !!! Aduce altul mai ascultător
Subscriu. Arhitectul sef este praf.