BRUXELLES. Politica de coeziune din perioada 2013-2020 va fi esenţială pentru dezvoltarea României.
Trecem pe masini electrice! Unde e... stecherul? A, l-am gasit! A fost inaugurata, in Bucuresti, prima statie de alimentare a automobilelor electrice din Romania. "Am inceput discutii cu companii, primarii, supermarketuri care au posibilitatea sa instaleze statii de incarcare a masinilor electrice", a afirmat ministrul mediului, Laszlo Borbely.
BUFTEA. CS Atletico a mai scris o pagină de istorie pentru fotbalul juvenil arădean. S-a întâmplat sâmbătă după-amiază, la Buftea, acolo unde, grupa 2000 (antrenori: Arpad Csezneczky şi Adrian Petruţ) a câştigat, în stil de mare echipă, finala Campionatului Naţional de juniori E. A fost Atletico Arad – U Cluj 4-1, prin reuşitele semnate: Monac – 3 şi Şimăndan.