BUFTEA. CS Atletico a mai scris o pagină de istorie pentru fotbalul juvenil arădean. S-a întâmplat sâmbătă după-amiază, la Buftea, acolo unde, grupa 2000 (antrenori: Arpad Csezneczky şi Adrian Petruţ) a câştigat, în stil de mare echipă, finala Campionatului Naţional de juniori E. A fost Atletico Arad – U Cluj 4-1, prin reuşitele semnate: Monac – 3 şi Şimăndan.
ARAD. Pierderile pe care le-au suferit producătorii români de legume din cauza E coli se ridică la circa nouă milioane de euro, a estimat ministrul Agriculturii, Valeriu Tabără.