Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS), a avertizat, într-o conferinţă la Geneva, sâmbătă, faptul că pandemia de coronavirus va fi „foarte lungă”. „OMS continuă să estimeze că riscul de COVID-19 este foarte crescut”, se arată în ultimul comunicat al organizaţiei. Coronavirusul a infectat cel puţin 17,6 milioane de persoane în lume şi a provocat peste 680.000 de morţi, până la această dată.