MICHIGAN. Laura Spears, în vârstă de 55 de ani, a cumpărat online un bilet la loteria Mega Millions, alegând corect cele cinci numere extrase în ajunul Anului Nou – 02-05-30-46-61. Ea a câştigat premiul de 1 milion de dolari, pe care o extragere separată l-a multiplicat la 3 milioane de dolari. “Am văzut un anunţ pe Facebook că jackpotul Mega Millions devine destul de mare, aşa că am intrat în contul meu şi am cumpărat un bilet”, a declarat Spears pentru MiLotteryConnect. “Câteva zile mai târziu, căutam un e-mail dispărut de la cineva, aşa că am verificat categoria de spam din contul meu de e-mail. Atunci am văzut un e-mail de la Loterie care spunea că am câştigat un premiu. Nu-mi venea să cred ce citeam, aşa că m-am logat în contul meu de la Loterie pentru a confirma mesajul din e-mail. Totul este încă atât de şocant pentru mine că am câştigat cu adevărat 3 milioane de dolari!”. Spears a spus că va folosi câştigurile pentru a se pensiona mai devreme şi pentru a-şi ajuta familia. Sursa: MEDIAFAX
3 milioane de dolari în „spam”
3 milioane de dolari în „spam”
O femeie din Michigan, SUA, era cât pe ce să rateze un premiu de 3 milioane de dolari pentru că e-mailul de notificare a ajuns în folderul de spam.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Consiliul Politic Național al PSD a decis, în unanimitate, ca Partidul Social Democrat să participe la formarea unei majorități parlamentare care să susțină un nou Guvern.
România
PSD a decis, duminică, în ședința Consiliului Politic Național să susțină în Parlament învestirea Guvernului condus de Adrian Veștea și să participe la guvernare, potrivit unor surse politice.
România
Rezultatele extragerilor din data de 21-06-2026 sunt următoarele:
Local
Duminică, 21 iunie 2026, sub coordonarea procurorului de caz, din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, împreună cu luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale, au pus în aplicare un mandat de aducere.
1
Local
A fost semnat contractul pentru modernizarea drumului Lipova-Neudorf, catalogat cel mai prost drum din județul Arad.
1
Local
Meteorologii anunță că, până în 24 iunie, vom avea atât temperaturi extreme, cât și furtuni puternice.
ARADON Sport local
CSM Deva învinge cu 1-0, în deplasare, pe Athletico Vinga şi ia o opţiune serioasă la promovarea în Liga 3.
Citiți principiile noastre de moderare aici!