aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
România
Individul care încerca ușile în blocul de pe strada Musicescu din Timișoara a fost identificat. Este polițist de frontieră

Individul care încerca ușile în blocul de pe strada Musicescu din Timișoara a fost identificat. Este polițist de frontieră

la 4 November 2020 09:15 Reactualizat la: 4 November 2020 09:22
13 Comentarii

Individul care încerca ușile în blocul de pe strada Musicescu din Timișoara a fost identificat. Este polițist de frontieră

Foto: tion.ro
4 November 2020 09:15 Reactualizat la: 4 November 2020 09:22
Detalii surpinzătoare în cazul individului filmat în weekend în timp ce încerca, cu mănuși pe mâini, ușile dintr-un bloc de apartamente din Timișoara. Polițiștii s-au autosesizat și au reușit să îl identifice. Este vorba despre un polițist de frontieră.
Detalii surpinzătoare în cazul individului filmat în weekend în timp ce încerca, cu mănuși pe mâini, ușile dintr-un bloc de apartamente din Timișoara. Polițiștii s-au autosesizat și au reușit să îl identifice. Este vorba despre un polițist de frontieră.

Trimite articolul

X

Potrivit tion.ro bărbatul a fost surprins de camerele de supraveghere montate în scara blocului de pe strada Gavril Musicescu, în noaptea de vineri spre sâmbătă. Purta mănuși, era îmbrăcat în negru și verifica dacă găsește o ușă deschisă la unul dintre apartamente.

Individul a fost observat sâmbătă, pe imaginile de pe camerele de supraveghere, iar cei care locuiesc în bloc au făcut un apel pe internet pentru identificarea lui. Polițiștii de la IPJ Timiș s-au autosesizat și au început verificările încă din weekend. Individul a fost însă recunoscut chiar de colegii lui, în urma imaginilor apărute în spațul public. Necunoscutul este polițist de frontieră, angajat al ITP Timișoara.

„Conducerea Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră Timișoara s-a sesizat cu privire la imaginile apărute în mass-media, identificând persoana ca fiind lucrător al instituţiei noastre care se afla în concediu de odihnă. Verificările si cercetările au fost derulate de către IPJ Timişoara.
La nivelul Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Timişoara s-a dispus cercetarea disciplinară de urgenţă a lucrătorului, în conformitate cu prevederile Statului Polițistului și al Codului de etică și deontologie al poliţistului, pentru a se stabili în ce împrejurări a avut loc incidentul”, transmit reprezentanții ITPF Timișoara.

Polițistul de frontieră era în concediu în noaptea de vineri spre sâmbătă și se pare că se afla și în stare de ebrietate în momentul în care a pătruns în scara blocului.

La finalul cercetării disciplinare reprezentanții ITPF Timișoara vor lua împotriva polițistului de frontieră măsurile legale care se impun. El a scăpat însă de ancheta polițiștilor timișoreni pentru că în urma verificărilor nu au fost constatate elementele unei infracțiuni. Mai mult, spun polițiștii, până acum nu a fost depusă nici o plângere împotriva individului.

Citește și:

Individ filmat în timp ce încearcă ușile apartamentelor dintr-un bloc din Timișoara

Trimite articolul

X
Taguri:
hot ,
hot musicescu ,
ipj timis ,
Poliția de Frontieră Timișoara ,
timisoara
13 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. robin hood says:
    November 4, 2020 at 12:28 pm

    ACAB=all cops are bastards

    Reply
    • grig says:
      November 4, 2020 at 2:21 pm

      spui asta pt ca-i cunosti pe toti?!esti un disident caew a fost supus persecuției politice și brutalității poliției.

      Reply
    • Cartitorii says:
      November 4, 2020 at 9:20 pm

      Numa de carcoteli sunteti buni! Omul a aparat siguranta publica a cetatenilor si a vrut sa se convinga ca acestia si-au incuiat bine usile sa nu vina hotii peste ei ! O verificare de rutina, deci !

      Reply
  2. arad says:
    November 4, 2020 at 1:09 pm

    Si atunci ne mai miram ca “pute” tot in vamile din Romania,ca toti sunt corupti si umbla doar dupa spaga.

    Reply
  3. anotimp says:
    November 4, 2020 at 1:20 pm

    Incredibil! Sa cred stirea asta, sau e fake news!

    Ce salar are un politist de frontiera? stiu ca intre 2500 – 3500 in mana

    De ce ar face asa ceva?

    Nu cred! nu cred nu cred!

    Reply
    • Cri says:
      November 4, 2020 at 3:26 pm

      Era atât de beat încât nu a mai știut unde sta… Ce situație penibila.. M cui pe cui se scoate

      Reply
      • @@& says:
        November 4, 2020 at 4:28 pm

        Si acestia populează POLIȚIA DE FRONTIERĂ,SI NU NUMAI !!! ORDINARII!

        Reply
    • Cetățean says:
      November 4, 2020 at 4:05 pm

      Schimbați numele din anotimp în Toma necredinciosul.

      Reply
    • Balena says:
      November 4, 2020 at 6:48 pm

      Au salar dublu !!!! Dat afara si puscarie minim 10 ani! Toti incultii si infractorii ajun in MAI ?

      Reply
      • Fekete says:
        November 4, 2020 at 8:47 pm

        Eu am o cunostinta din Arad, care lucreaza la politia de frontiera din Cenad si pe langa salariul de cca 3000 lei pe luna, mai castiga 5000 de lei pe tura de noapte. Acuma no… poate nu toate turele de noapte is la fel dar totusi se intampla.

        Reply
  4. anonim says:
    November 4, 2020 at 5:25 pm

    Adica daca faci parte din MAI , tentativa de furt nu se pedepseste ??? sa mi fwt una daca nu merita sa te imbrace statul si sa fii si in concediu , ca pe urma in caz de ceva sa afirmi ca erai beat si nu ai stiut ce faci !!! dar a dracu de rapandula ca chiar beat fiind , manusi a stiut sa isi puna , de si ar pune pamant pe piept !

    Reply
  5. Roman says:
    November 4, 2020 at 10:38 pm

    Te miri ca “scapa” talibanii pe la noi pe la frontiera si ajung in viena sa impuste oameni nevinovati pe strada? Eu nu ma mir

    Reply
  6. space22 says:
    November 5, 2020 at 8:38 am

    Tipic unui hot gluga pe cap si la noroc poate prinde o usa deschisa nu mai merge ca inainte la vama! trebuie sa si complecteze cumva veniturile ..

    Reply
  7. Cele mai citite știri

    1
    1 Mai: Ziua Internațională a Muncii, de la defilări propagandiste la mici și grătare
    2
    Rubio: SUA ar putea să-și reevalueze poziția față de NATO din cauza sprijinului limitat în Iran
    3
    Medaliaţi la CN Universitar de judo
    4
    Guvernul a decis plafonarea adaosului la alimentele de bază cu încă 3 luni. Reducerea accizei la carburanți, luată în calcul
    5
    Rubio afirmă că Statele Unite trebuie să își „reexamineze” relațiile cu NATO
    6
    A început înscrierea în învățământul primar
    7
    Târgul de Paște aduce inspirație și culoare la Atrium Mall!
    8
    Cum pot micii producători să își transforme afacerea accesând un marketplace
    9
    Jandarmii arădeni și-au prezentat activitatea din primele luni ale anului 
    10
    Se mișcă, în ritm de melc, lucrările pe calea ferată

    ARADON Sport local

    Au dus trofeul acasă!
    CRAIOVA. Palatul Copiilor Arad – structura Clubul Copiilor Sântana (prof. Mihai Kunszabo) a obţinut locul întâi şi trofeul acordat câştigătoarei la Cupa Junior la judo.

    Local

    Legume cu mucegai în supermarketuri. Direcția Agricolă anunță controale
    Directorul Direcției Agricole Arad, Adrian Alda, a decis să demareze o campanie de control în supermarketuri după ce a găsit legume mucegăite.

    Local

    Elevul de 12 ani înjunghiat la şcoala din Vinga, în stare stabilă. Agresorul, preluat de DGASPC
    Elevul de 12 ani care a fost înjunghiat la şcoală de un coleg este în stare stabilă după ce a fost operat, dar viaţa i-a fost pusă în pericol, au declarat luni, pentru AGERPRES, medicii, în timp ce copilul agresor se află într-un centru de criză al Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Arad.

    Local

    Cod galben de vreme severă pentru județul Arad
    Avertizarea meteorologică intră în vigoare de azi, de la ora 13:00 și se menține până marți la ora 14:00.

    România

    Șoferii de TIR scapă de încărcare și descărcare? O lege nouă schimbă regulile în transporturi
    Un proiect legislativ aflat în faza finală de adoptare ar putea schimba semnificativ modul în care sunt definite atribuțiile șoferilor din transportul rutier de marfă.

    Local

    Aradul, sub amenințarea unei furtuni severe
    Meteorologii avertizează asupra unui posibil episod violent cu grindină și vijelii. Evoluția exactă a fenomenelor depinde de viteza de deplasare și organizarea sistemului convectiv.

    Local

    Motocicliști sancționați pentru modificări neomologate la sistemul de evacuare
    IPJ Arad a început o serie de controale care vizează respectarea legislației de către posesorii de motociclete.  7

    Ştiri sportive

    Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian, calificate în optimile probei de dublu la Roma (WTA)
    Perechea română Sorana Cîrstea/Jaqueline Cristian s-a calificat în optimile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis WTA 1.000 de la Roma, dotat cu premii totale de 7.228.080 de euro, după 6-4, 6-4 cu italiencele Tyra Caterina Grant/Jennifer Ruggeri.

    Mapamond

    Iranul avertizează cu un „răspuns imediat” în cazul unei desfăşurări franceze şi britanice în Strâmtoarea Ormuz
    Ministrul adjunct de externe, Kazem Gharibabadi, a avertizat duminica aceasta cu un „răspuns decisiv şi imediat” al armatei în cazul unei desfăşurări de forţe franceze şi britanice în Strâmtoarea Ormuz, după anunţul făcut de Paris şi Londra privind trimiterea unor nave militare în regiune, relatează France Presse. 2
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.