aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
România
VIDEO | Un antrenor orădean a văzut moartea cu ochii după un accident șocant!

VIDEO | Un antrenor orădean a văzut moartea cu ochii după un accident șocant!

la 28 January 2022 19:46
8 Comentarii

VIDEO | Un antrenor orădean a văzut moartea cu ochii după un accident șocant!

28 January 2022 19:46
Pe șoselele din România nu ești în siguranță nici atunci când staționezi cu mașina pe marginea drumului, iar la volanul unor „monștrii pe patru roți” se află copii de bani gata care nu sunt în stare să stăpânească „caii nărăvași”.
Pe șoselele din România nu ești în siguranță nici atunci când staționezi cu mașina pe marginea drumului, iar la volanul unor „monștrii pe patru roți” se află copii de bani gata care nu sunt în stare să stăpânească „caii nărăvași”.

Trimite articolul

X

Potrivit BIHON.RO, a simțit-o pe pielea lui orădeanul Cristian Gurău, care lucrează ca și preparator fizic la echipa de fotbal Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Orădeanul staționa cu un Volkswagen Golf la ieșirea din Târgu Jiu spre Tismana, când șoferul unui bolid Dodge TRX a pierdut controlul volanului și efectiv s-a urcat pe autoturismul lui Gurău.

La cum arată VW Golf pare o minune că fostul preparator fizic al Luceafărului Oradea a scăpat cu viață.

Sursa video: Gorj Online

https://www.aradon.ro/wp-content/uploads/2022/01/3391785video1643390968.mp4

Cristi Gurău (40 de ani) a ajuns la spitalul din Târgu Jiu cu multiple fracturi, care vor necesita o perioadă destul de lungă până la recuperarea completă. Potrivit medicilor, Gurău are umărul stâng rupt în trei locuri, două coaste fracturate și o fractură de L4 la coloană.

Accidentul s-a produs joi după amiază, iar la volanul „monstrului pe patru roți” s-a aflat Iulian Lilă, fiul de 21 de ani al unui afacerist gorjean.

„S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, se arată în comunicatul de presă al IPJ Gorj, citat de gorjonline.ro.

Cristi Gurău este căsătorit și are doi băieți, unul de 13 ani, celălalt de 10 ani.

Gafa polițiștilor
Ciudat e că în comunicatul remis de IJP Gorj s-a strecurat o eroare evidentă: „Din cercetările efectuate la fața locului, s-a stabilit că un tânăr, de 21 de ani, din municipiul Târgu Jiu, în timp ce se deplasa cu un autoturism pe DN 67 Bîrsești, din direcția Târgu Jiu spre Tismana, nu a păstrat o distanță corespunzătoare față de autoturismul care circula în fața sa, condus de un bărbat, de 40 de ani, din municipiul Oradea, județul Bihor, intrând în coliziune cu acesta și proiectându-l în afara părții carosabile. În urma impactului a rezultat rănirea bărbatului de 40 de ani, care a fost transportat cu ambulanța la spital pentru investigații medicale amănunțite”. În video-ul publicat de gorjonline.ro se poate vedea clar că autoturismul lui Gurău staționa, nu se deplasa, în momentul în care mastodontul efectiv s-a urcat pe VW .

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
antrenor ,
masina
8 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Dracula says:
    January 28, 2022 at 10:01 pm

    Idioților ăstora le-ar trebui anulat pe viata permisul !
    Dar cum boul ăsta e beizadeaua unui de bani gata,sigur va scăpa ușor.

    Reply
  2. POLI Tm says:
    January 28, 2022 at 11:06 pm

    cati au coborat din coaja aia,3 cakati?pt ce,sa il bata bn pe saracu omu de ce circula cu viyeza mica asa la misto in fata lor?daca si cand stationeaza nu il vz de la distanta inseamna k esti ORB-ordinarule?hai noo–ati coborat de mila sa vedeti ce ati putut face.pana cand tot progenituri de astia jmecheri prosti in lumea asta?doamne bate-va.

    Reply
  3. MD says:
    January 29, 2022 at 8:24 am

    Poate ar trebui interzisa inmatricularea bolizilor si automobilelor supradimensionate. A autovehiculelor care de fapt sunt destinate unor sosesele si autostrazi inexistente in Romania. Politisti corupti care au falsificat faptele ar trebui aspru pedepsiti. Si am o inttebare: de ce apare politia rutiera numai dupa ce se produc accidente? Cum exercita un control preventiv? Sunt practic absenti de la datoriile de zi cu zi. Multa sanatate si putere persoanei accidentate. Sper sa ceara despagubiri proportionale cu suferintele prin care trece si va trece pana la recuperare completa. Multa putere si familiei.

    Reply
  4. jack says:
    January 29, 2022 at 8:32 am

    Aici militienii corupti au o vina mai mare ca fel ce a produs accidentul…incaceva cum sa mai au incredere in militie o institutie corupta?

    Reply
  5. roman says:
    January 29, 2022 at 8:58 am

    Azi nu mai esti sigur nici pe strada , pe ”zebre” nici macar pe trotuare dar pe sosele!

    Reply
  6. basme says:
    January 29, 2022 at 9:07 am

    Sanatate oradeanulu!Cumplit accident,pecedat de o depasire idioata in curba si pierderea controlului directiei de deplasare.
    Daca este este doar RAM HEMI cum apare pe grila de radiator are in jur de 450 de cai putere,iar daca ii TRX….depaseste 700 de cai.Pentru tancu ala iti trebuie permis de conducere si ….mai ales MINTE
    Sa auzim numai de bine!

    Reply
  7. Tuluz-Lotrec says:
    January 29, 2022 at 12:14 pm

    Militia in actiune. Macar de i-ar confisca tancul berbecului

    Reply
  8. roland says:
    January 29, 2022 at 1:03 pm

    Ziaristule,oricine ai fi,sa stii ca ai obligatia sa scrii corect romaneste. O fi gresit ceva cind scrii, :…ca si preparator fizic…”?

    Reply
  9. Cele mai citite știri

    1
    Agentul de pază care a pălmuit un livrator în curtea Spitalului Județean, reținut pentru 24 de ore
    2
    Sală de sport de 21 de milioane de lei la noul Liceu Baptist
    3
    Miruță: Consiliul de Administrație al TAROM a constatat că directorul nu a întreprins niciun demers pentru refacerea bugetului pe date reale
    4
    7 zile pentru vechii abonaţi de la UTA!
    5
    Rusia a amenințat Ucraina cu noi „lovituri masive” după atacul major asupra Moscovei
    6
    Curtea de Apel din Paris dispune predarea lui Paul de România. Decizia nu e definitivă
    7
    Începe Evaluarea Națională a absolvenților de gimnaziu 
    8
    Primarul Capitalei a contestat în instanță controlul judiciar
    9
    Seniorii de la AJIP se pregătesc să petreacă 10 zile la Costineşti
    10
    Falcă: Congresul PNL nu trebuie să fie despre funcții, ci despre direcția partidului

    România

    Miruță: Consiliul de Administrație al TAROM a constatat că directorul nu a întreprins niciun demers pentru refacerea bugetului pe date reale
    Directorul TAROM nu a întreprins niciun demers pentru refacerea bugetului pe date reale și a întârziat nejustificat demersurile către Comisia Europeană pentru modificarea planului de restructurare, în conformitate cu realitatea pieței, astfel că a fost decisă revocarea lui din funcție și numirea unui nou director general provizoriu, a notat, miercuri, ministrul interimar al Transporturilor și Infrastructurii, Radu Miruță, pe pagina sa de Facebook.

    România

    Raport prezidențial: Ascensiunea curentelor ultraidentitare și suveraniste nu este pusă pe seama manipulării, ci a unor cauze structurale
    Ascensiunea curentelor ultraidentitare și suveraniste nu poate fi explicată exclusiv prin manipulare, ci are la bază cauze structurale - criza reprezentării democratice, inegalitățile, neîncrederea în instituții și un proiect european care „vorbește limbajul administrației” într-o epocă a emoțiilor, se arată în Raportul Grupului de Reflecție Strategică „România în UE” - Identitate națională, identitate europeană și provocarea populismului, publicat de Administrația Prezidențială.

    Mapamond

    Mexicul a depus plângeri în SUA pentru moartea a 17 migranți în detenția sau în timpul operațiunilor ICE
    Mexicul a depus plângeri penale în SUA pentru moartea migranților mexicani în detenție sau în operațiunile efectuate de autoritățile acestei țări, a anunțat guvernul miercuri, relatează AFP.

    UT Arad

    S-au identificat cauzele „nebuniei” de la Craiova

    Local

    „Căsoaia Bike, Run&Fun”: două zile de mișcare și aventură
    Tabăra Căsoaia găzduiește, în 25 și 26 iulie, o nouă ediție a evenimentului „Căsoaia Bike, Run & Fun”, care aduce împreună competiții sportive, activități pentru familii și concerte în aer liber.

    Local

    POLITIC. Răzvan Anghel acuză PSD de „amnezie politică”
    Senatorul USR de Arad, Răzvan Anghel, acuză PSD că încearcă să rescrie istoria politică recentă și că se comportă „ca un partid fără nicio responsabilitate în întârzierea Legii salarizării”.

    Local

    Arestat după ce și-a violat, timp de patru ani, fiica minoră
    Un bărbat din județul Arad a fost arestat preventiv după ce, din 2022 și până în urmă cu câteva zile, și-a violat în mod repetat fiica minoră. 2

    Local

    Rămas fără permis pentru conducere agresivă, un tânăr a fost reținut după ce a fost prins la volan
    Un tânăr de 23 de ani, din Vinga, lăsat fără permis de polițiști pentru conducere agresivă, a fost prins de două ori la volan - luna trecută și astăzi. 1

    Local

    Beat și fără permis, a făcut accident și a plecat acasă
    Un tânăr de 18 ani, care se afla într-o mașină alături de doi copii, a făcut accident, beat fiind și conducând fără permis, iar apoi a plecat acasă. Polițiștii l-au reținut pentru mai multe infracțiuni.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.