
Trimite articolul
XCând am ajuns la “Florin Manea” m-am oprit din citit. E clar…
Jos labele politice de pe UTA
Mari investitiori…..mai ales Blejnar…..puscarie….beton…!!
Nu se vinde decat unui aradean sau cel putin din zona asta ca altfel UTA nu mai e a noastra !!
-
Sa vinzi ce? Meszar nu are nimic. Nu are brand, nu are marca, nu are palmaresul, stadionul este al primariei… nu ai ce vinde. Daca cineva va veni, va veni pt drepturile jucatorilor exact cum este si acum. Nici un afacerist intreg la minte nu vine sa bage milioane de euro si sa nu detina absolut nimic.
Doresc însă să precizez că toate aceste discuții se află în prezent într-o fază de cunoaștere reciprocă și de evaluare preliminară, nu într-o etapă avansată de negociere. Dacă și când vor exista evoluții concrete care pot influența viitorul clubului, acestea vor fi comunicate transparent și oficial suporterilor și opiniei publice” – a declarat Alexandru Meszar, în exclusivitate, pentru Jurnal arădean-Aradon.mda clar totul e un mare fis
nu multumim banilor din genocid
-
Francisc Neuman o fost evreu
Vrăjeală nu vine nimeni sa investească doar povesti de deviat atenția de la alte probleme
Meszar se desparte foarte greu de UTA.Echipa este încă o vaca bună de mulți o sa încerce sa întindă cât mai mult posibil vânzarea.Cand a vrut sa cumpere grupul de arădeni cu Apreutese UTA avea datorii de vre 2 milioane de euro.Meszar s- a împotrivit spunând ca mai sunt și alți investitori( Bara) .În iarna când clubul nu a mai avut bani , numai datorii de peste 7 milioane de euro, același Meszar a spus ca cedează clubul dacă investitorul plătește datoriile și asigura finanțarea.Acum când a apărut acest investitor ,Meszar spune ca mai sunt 4 direcții și prețul de vanzare din presa este de 8-10 milioane euro.Acum UTA primește bani de la FRF, drepturi TV, Primărie, sponsori etc și iarăși este de beneficiat .Probabil ca o sa renunțe când clubul întra în faliment.Pana atunci este un os bun de ros.Oricum Meszar nu are nici o responsabilitate fata de club nici financiara ca nu a băgat nici un ban și nici juridica ca oficial nu are nici o funcție în club.Asa ca….
Nu cred ca avem norocul sa scapam de tine.
uta ii in prag de desfintare
Oricine e mai bun decât Meszar. Da într-adevăr ar trebuie cine cu pasiune și Inimă în Piept pasionat de UTA și nu numai de a cheltui Bani că are chef. Altfel să întâmplă ca și cu 1860 München
Povești și povestitori!
Nu pleacă câinele Mezar de la măcelărie !