Spaţiul a fost reamenajat astfel încât să i se facă loc şi Oncologiei – secţie care funcţiona în condiţii total improprii, într-o clădire retrocedată, pe strada Ştefan Augustin Doinaş. Graţie unei investiţii de zece miliarde de lei vechi, problema s-a rezolvat. Începând de mâine, arădenii care au probleme la Dermatologie sau Oncologie au la dispoziţie condiţii de spitalizare civilizate.
JA-D.D
Citiți principiile noastre de moderare aici!