Mai sunt, însă, Gheorghe Pele (Îmbunătăţiri funciare), Caius Parpală (Apele Române), Viorica Ciupe (Casa de pensii), dar şi Mihai Spânu (adjunct IŞJ), Nicoleta Huszarik(Casa Corpului Didactic), Adrian Nogea (Oficiului Judeţean de Plăţi pentru Dezvoltare Rurală şi Pescuit), Valentin Vanci (ITM), Viorel Agud (DSV), Petru Haş (finanţe), Laura Nicolescu (DSP). Cu siguranţă, unii dintre aceştia vor rămâne pe funcţii, fie pentru că şi-au câştigat posturile prin concurs sau le-au recâştigat în instanţă, fie pentru că- lucru destul de obişnuit în politica arădeană- ar schimba tabăra. De urmărit.
Nume grele de la PNL pe lista neagra
ARAD. Însuşi preşedintele organizaţiei municipale a PNL, Florin Galiş, de la ARR, este printre liberalii „cu greutate” care şi-ar putea pierde funcţiile la instituţiile deconcentrate.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
UT Arad
Antrenorul UTA-ei crede că echipa sa e cea mai slabă la fazele fixe și spune că nu e tare complicat să câștige play-outul.
România
Ministrul de Finanțe, Alexandru Nazare, a fost implicat, sâmbătă, într-un accident rutier în Capitală, soldat cu două persoane rănite ușor din celălalt autoturism, au declarat surse judiciare pentru AGERPRES.
Local
Organizat pe malul râului Mureș, la Periam Port, în județul Timiș, festivalul se va desfășura anul acesta pe 10 și 11 iulie.
UT Arad
Elevii lui Adrian Mihalcea n-au putut bate nici ultima clasată, deși la un moment dat a întors scorul.
4
Local
Trei șoferi arădeni au fost „transformați” în pietoni de polițiști, după ce s-au plictisit să mai aștepte trenul și au trecut pe roșu calea ferată
Local
Cele două persoane reținute pentru 24 de ore joi, în urma perchezițiilor din dosarul celor peste 4 milioane de țigări de contrabandă confiscate de polițiști, au fost arestate preventiv vineri.
1
Local
Pădurile de pe raza județului Arad vor fi administrate de o direcție regională cu sediul la Oradea.
5
Local
Fostul ministru al Agriculturii și fostul director adjunct al Direcției pentru Agricultură Arad și-au aflat sentința.
Citiți principiile noastre de moderare aici!