CATEZ OB SAVI. UTA a plecat, azi, în cantonamentul din Slovenia, cu mai mulți jucători decât era preconizat. Erau, inițial, 23, dar au mai apărut noutăți, principala fiind aducerea lui Alexi Pitu, la care s-au adăugat și juniorii Hodoșan și Baba, ultimul cu situație oarecum neclară din punct de vedere al contractului cu UTA, în urmă cu patru zile. Lucrurile s-au rezolvat și iată-l pe Baba în lotul lui Mihalcea.
Din câte se observă, Răstuf nu a plecat cu echipa, probabil s-a renunțat definitiv la el.
În acest moment, UTA mai caută un fundaș central, unul lateral stânga și un mijlocaș lateral, dacă se poate ca măcar unul să acopere două posturi.
Așadar, azi, 25 de jucători au urcat în autocarul care are ca destinație orașul Catez ob Savi, dintre care trei portari. Aceștia sunt: Gorcea, Tordai, Pavelea – portari, Dorobanțu, Padula, Benga, Pospelov, Ouaneh, R. Sabău, Alomerovic, Tolcea, Odada, Mino Sota, Oaidă, Hodoșan, Abdallah, Ile, Pitu, Roman, Papeau, Tzionis, Țăroi, Baba, Sinani, Coman – jucători de câmp.
Stafful este unul numeros, nu mai puțin de 15 oameni au mai făcut deplasarea, pe lângă echipă: Adrian Mihalcea – antrenor principal, Sorin Rădoi, Ștefan Boroș – antrenori secunzi, Dan Țapoș – antrenor cu portarii, Bogdan Hetco – preparator fizic, Flavius Moisa – antrenor de tranziție, Dorin Stana și Tudor Vasil – team-manager, Ciprian Petcuț – ofițer de presă, Darius Mihart – medic, Dan Ifrim, Călin Petrică, Nicolae Tomescu și Dan Chiorean – maseuri.
UTA stă în Slovenia până pe data de 9 iulie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!