„În cadrul evenimentului vom face o plimbare pedestră cu prezentarea Potecilor Török Zsolt din păduricea de pe malul Mureșului, vom merge apoi cu bicicletele de la Podul Traian, pe mal, spre podul Nicolae Titulescu (Micălaca, zona 300), loc în care vom vizita pedestru și vom discuta despre natură, urmând să ne întoarcem pe biciclete la Podul Traian. Cei care doresc să ni se alăture, sunt rugați să-și aducă bicicletele proprii. Împreună cu reprezentanți instituțiilor și organizațiilor de mediu din Arad, cu implicarea publicului larg, vom discuta pe scurt despre importanța protejării naturii și a implicării fiecăruia dintre noi în păstrarea unui ecosistem sănătos, în contextul schimbărilor climatice. Vă așteptăm cu drag să celebrăm împreună natura, mișcarea și grija față de mediul înconjurător”, a trabsmis Administrația Parcului Natural Lunca Mureșului.
Trimite articolul
XBine gândit…Eu iau o zi de concediu,sau neplătit …că medical,nu mai rentează😆😉
Avand in vedere ca vineri este o zi libera participarea va fi maxima