Inaugurarea arenei „Ionuţ Popa”
Arena de mini-fotbal, cu teren sintetic, din cartierul Subcetate, este pregătită să-şi primească, oficial, oaspeţii. Inaugurarea arenei care poartă numele actualului tehnician al <strong>UTA</strong>-ei, <em>Ionuţ Popa</em> va avea loc joi, ora 17, cu prilejul unui inedit meci de fotbal între o selecţionată a presei arădene şi old-boys <strong>UTA.</strong>
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Deputații S.O.S. România au început demersul de strângere a semnăturilor pentru suspendarea din funcție a președintelui Nicușor Dan, până în prezent 155 de parlamentari fiind de acord, a anunțat, luni, liderul acestui partid, Diana-Iovanovici Șoșoacă.
România
PNL nu ar trebui să voteze un guvern cu Sorin Grindeanu premier, a declarat premierul interimar Ilie Bolojan, președintele liberalilor.
Mapamond
Infecția cu hantavirus „nu este un nou COVID-19”, au declarat reprezentanții Organizației Mondiale a Sănătății (OMS), informează luni AFP.
Mapamond
Continuarea blocării transporturilor de îngrășăminte în strâmtoarea Ormuz riscă să declanșeze în câteva săptămâni o „criză umanitară majoră”, a declarat luni, pentru AFP, șeful unui grup de lucru al ONU care vizează reluarea tranzitului acestei mărfi cruciale.
Citiți principiile noastre de moderare aici!