BUZĂU. Sportivii secției de gimnastică din cadrul CSȘ Gloria Arad au participat, recent, la Campionatul Național Școlar, unde au obținut următoarele rezultate: Sergiu Nădăban (Juniori I nivel 5) – bronz la sărituri și paralele, locul 5 la individual compus și la sol; Darius Andrei Roșu (Juniori II nivel 3) – locul 5 la sărituri și bară fixă și locul 8 la individual compus; Cristian Pintea (Juniori II nivel 4) – locul 7 la sol și locul 11 la individual compus. Sportivii sunt pregătiți de profesorii Gabriel Haş și Claudia Fărcuț.
Cele mai citite știri
Ştiri sportive
Simona Halep, fostul lider mondial, s-a retras oficial din activitatea sportivă, sâmbătă seara, în cadrul unui eveniment de gală organizat la BT Arena din Cluj-Napoca, în cadrul celei de-a VII-a ediții a Sports Festival.
România
Cabinetul propus de Eugen Tomac - 18 membri în noul Executiv; trei vicepremieri, doi fără portofoliu
Trei vicepremieri, doi fără portofolii, și 15 miniștri se află pe lista propusă de premierul desemnat, Eugen Tomac, pentru noul Executiv.
Local
Sâmbătă, 13 iunie 2026, în sala de ședințe a Centrului Eparhial Arad a avut loc ședința de constituire a noii Adunări eparhiale a Arhiepiscopiei Aradului, pentru legislatura 2026-2030.
Local
În fiecare zi de festival, primii 507 participanți care vor intra în festival vor primi o bere la prețul de 1 leu.
Mapamond
Departamentul de Justiţie al SUA a aprobat vineri achiziţia studioului hollywoodian Warner Bros. Discovery de către conglomeratul Paramount Skydance, deschizând calea pentru această mega-fuziune în valoare de aproximativ 111 miliarde de dolari, despre care se aşteaptă să creeze un nou gigant media, relatează AFP.
Local
Peste 100 de oameni s-au alăturat PNL Vladimirescu, iar primarul Mihai Mag a primit un nou mandat de președinte.
Citiți principiile noastre de moderare aici!