Fierbe Aradul zilele acestea. Iar tema e una mai puțin obișnuită discuțiilor locale: unde ar trebui să stea statuia lui Francisc Neumann, proaspăt montată la Tribuna II a stadionului UTA? De sâmbătă, s-a aprins facebook-ul pe această temă. Un eveniment care ar fi trebuit să aducă un pic de mândrie în sufletele arădenilor, a născut discuții aprinse.