BUCUREȘTI. În urmă cu doar câteva minute, Comisia Centrală de Arbitri a anunțat brigada care a fost delegată la meciul de mâine, de la Galați, dintre Oțelul și UTA (ora 17.30).
Arădenii dau peste un arbitru cu presații modeste, care a condus puține meciuri în Liga I, iar ultima experiență a arădenilor fost de-a dreptul catastrofală. Cristian Moldoveanu (Sfântu Gheorghe), căci despre el este vorba, i-a „scos din sărite” pe utiști, la meciul din turul sezonului regulat, de la Arad, cu FK Csikszereda. A fost 0-0, cu Marius Coman eliminat încă din prima repriză, dar și cu alte decizii contestate de arădeni.
Asistenții lui Moldoveanu vor fi Imre Bucsi (Sfântu Gheorghe) și Ionuț Neacșu (București). Rezervă: Alin Olaru (Rm. Vâlcea). În camera VAR se vor afla Marcel Bârsan și Andrei Chivulete (ambii din București). Aceste două nume ne fac să credem că-l vor ghida pe Moldoveanu în deciziile sale cele mai importante. Deci, arbitrul din Secuime nu va fi de capul lui la Galați.
Toți aceștia vor fi observați de Cornel Fecioru (București).
Citiți principiile noastre de moderare aici!